Öne Çıkanlar sana fetva notebooklar kara para aşk akyurt

Papa tutukluların ayağını yıkadı ve öptü

Katolik Hristiyan aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, tutukluların ayağını yıkadı ve öptü. Bunu yürekten yaptığını söyleyen Papa, ‘Bir rahip ve piskopos olarak görevim size hizmet etmektir’ dedi.

Papa tutukluların ayağını yıkadı ve öptü

Katolik Hristiyan aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, tutukluların ayağını yıkadı ve öptü. Bunu yürekten yaptığını söyleyen Papa, 'Bir rahip ve piskopos olarak görevim size hizmet etmektir' dedi.
Papa tutukluların ayağını yıkadı ve öptü! Katolik Hristiyan aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, Roma'daki bir cezaevinde aralarında Müslümanların da bulunduğu yaşları 14 ile 21 arasında değişen 12 tutuklunun ayağını yıkadı ve öptü.
Papa Franciscus, Katolik Hristiyan âleminin bu hafta sonu kutlamaya hazırlandığı Paskalya Bayramı öncesindeki Kutsal Perşembe Töreni çerçevesinde İtalya'nın başkenti Roma'daki Casal del Marmo Islahevi'ni ziyaret etti. Papa Franciscus, ıslahevinde yaşları 14 ile 21 arasında değişen 2'si kız 12 tutuklunun ayağını yıkadı ve öptü. Toplamda 46 gencin tutulduğu merkezde, Papa Franciscus'un ayağını yıkadığı tutuklular arasında Ortodoks ve Müslümanların yanı sıra ilk kez 2 kızın da bulunması dikkati çekti.
İsa Peygamber'in çarmıha gerilmeden bir gün önce sevgisini göstermek için 12 havarisinin ayaklarını yıkadığını anımsatan Papa Franciscus, ''Ayak yıkamak, 'hizmetinizdeyim' anlamına gelir. Birbirinize yardım edin. İsa, bize böyle buyurdu. İşte bugün benim yaptığım da onun buyruğunu yerine getirmektir. Bunu yürekten yapıyorum çünkü bir rahip ve piskopos olarak görevim, size hizmet etmektir'' dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270