Öne Çıkanlar polis yaş sınırı öldü KPSS sınav giriş belgesi al 24 kasım altın fiyatı kurt seyit

Fethiye’de ilginç olay!

Muğla’nın Fethiye İlçesi açıklarında yaklaşık 20 metre uzunluğunda Akdeniz balinası görüldü.

Fethiye’de ilginç olay!

Muğla'nın Fethiye İlçesi açıklarında yaklaşık 20 metre uzunluğunda Akdeniz balinası görüldü. Gökyüzünden fark ettiği balinayı önce denizaltı zanneden yamaç paraşütü pilotu 39 yaşındaki Halil İbrahim Kılıç, sürat teknesiyle yanına kadar gittiği balinayı görüntüledi.
Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesi'nde, Babadağ'dan yamaç paraşütü ile atlayış yapan Gravity paraşüt firmasından Halil İbrahim Kılıç, Saint Nicholaus Adası yakınlarında denizde yüzen siyah bir cisim gördü. Havadayken gördüğü cismin denizaltı olduğunu zanneden Kılıç, hızla Belcekız Plajı'na inerek cismi daha yakından incelemek istedi. Sürat teknesi ile Belcekız Plajı'nın 10 kilometre açıktaki cisme yaklaşan paraşüt pilotu, yaklaşık 20 metre uzunluğunda Akdeniz balinası ile karşılaştı. Önce korkuya yapılan paraşüt pilotu ve arkadaşları daha sonra balinaya yaklaşarak 10 dakika boyunca görüntü aldı.
Uzun süre yüzeye yakın bölgede yüzen balinanın hava alarak su püskürttüğü görüldü. Sürat teknesinden rahatsız olmadan yüzmeye devam eden balina, daha sonra derine dalarak gözden kayboldu.
'BİZİMLE OYUN OYNADI'
Ölüdeniz'in 10 kilometre açığında balina gördüğü için mutlu olduğunu belirten Halil İbrahim Kılıç, balinayı gökyüzünden denizaltı zannettiğini belirtti. Balina olduğunu fark ettiklerinde korkuya kapıldıklarını anlatan Kılıç, "Yanına yaklaştığımızda korktuk açıkçası. 20 metrelik bir canavara benziyordu. Ancak uysal bir hayvan olduğunu hareketlerinden anladık. Bu yüzden yanına yaklaşıp çevresinde dolaşmaya başladık. Bizimle resmen oyun oynadı. Ancak harika bir duyguydu. Akdeniz'de balina ilk kez tanık olduğum bir şey. Böyle bir tecrübe yaşadığım için çok mutluyum" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Niran ünsalEmrah Pazarlık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270