Öne Çıkanlar ios 7 haber melih gökçek kara para aşk android 6

7 bin gemi adamına ihtiyaç var

Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh, denizcilik sektöründe 7 bin civarında gemi adamı açığı olduğunu belirterek bu kapsamda lise öğrencilerine yönelik ’’kariyer planlama seminerleri’’ düzenleyeceklerini bildirdi.

7 bin gemi adamına ihtiyaç var

Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh, denizcilik sektöründe 7 bin civarında gemi adamı açığı olduğunu belirterek bu kapsamda lise öğrencilerine yönelik ''kariyer planlama seminerleri'' düzenleyeceklerini bildirdi.
DTO İzmir Şubesi'nin Ağustos ayı olağan meclis toplantısında konuşan Dologh, sektörde eğitimli personel açığının sözkonusu olduğunu ifade etti.
İhtiyaç Alanları
En çok ihtiyaç duyulan alanlar ise kaptan, başmühendis, güverte ve makine zabitleri olduğunu belirten Dologh, "gemi personeli açığının kapatılması için bu alanda yüksek eğitim veren üniversite, yüksekokul ve orta kademe eğitim kurumlarının sayı ve kapasitesinin artırılması gerekiyor" şeklinde konuştu.
DTO ise bu alandaki ihtiyacı karşılamak için çalışma başlatmış durumda. Proje kapsamında İzmir'de lise çağındaki öğrencilere kariyer planlama semineri verilecek.
Gençlerin mesleklerini seçerken denizciliği de dikkate almasını sağlamak amacıyla sektör temsilcilerinin katılacağı bilgilendirme toplantıları organize edilecek.
Projeyi İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne sunduklarını anlatan Geza Dogh, hedeflerinin önümüzdeki eğitim öğretim döneminde seminerlere başlamak olduğunu belirtti.

Anahtar Kelimeler:
Chp Gaziantep Mitingi Izle

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270