Öne Çıkanlar haberleri Adli Tıp Kurumu 26 kasım hava durumu haberi fikret çoramık

24 Kakadu Papağanına görülmemiş işkence

Endonezya'da sayısı oldukça az olan ve oldukça değerli olan 24 Kakadu papağanının pet şişelere sokularak kaçak yollardan satılmak için yola çıkarıldığı öğrenildi. Yapılan operasyonla 24 Kakadu papağanı ölmek üzereyken kurtarıldı. Pet şişelere tıkılan hayvanların hali ise içler acısıydı...

24 Kakadu Papağanına görülmemiş işkence

Endonezya'nın Surabaya kentinde kaçakçılara operasyon yapıldı. Operasyonda, 24 Kakadu papağanı ölmek üzereyken kurtarıldı.  Kıymetli Kakadu papağanlarını kaçak yollardan satmak için pet şişelere tıkıştıran kaçakçılar operasyonla kıskıvrak ele geçirildi. Kakadu papağanlarının 24 tanesi sağ olarak ele geçirildi, bazılarının ise yolda öldüğü tespit edildi.

Polisler pet şişeleri keserek zavallı hayvanları kurtardı.

Surabaya kentindeki Tanjung Perak Limanı'nda ele geçirilen papağanların tanesinin hayvan kaçakçıları tarafından yaklaşık 1000 dolara (yaklaşık 2 bin 700 TL) satıldığı öğrenildi.

2007 yılından beri nesli tükenmekte olan türler listesinde yer alan Kakadu papağanından doğada yalnızca 7 bin adet kaldığı tahmin ediliyor.
 
Her yıl yasal olmayan şekilde satılmak üzere yurtdışına kaçırılan kuşların yüzde 40'ının yollarda telef olduğu bildiriliyor.   
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270