Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber haberler mamak belediyesi

Zabıtanın aracından cephanelik çıktı

Van Çaldıran'da ilçe belediye başkanlığına ait bir görevli zabıtanın da aralarında bulunduğu bir grubun şahıslarının aracından cephanelik denebilecek miktarda silah ve mühimmat bulundu.

Zabıtanın aracından cephanelik çıktı
Van'da HDP'e ait olan Çaldıran Belediyesi'nin görevli bir zabıtasının da bulunduğu şahısların aracında cephanelik bulundu. Zabıta ve yanında bulunan 3 kişi gözaltına alınarak tutuklandı.

Van'da emniyetin teröre karşı yürüttüğü çalışmalar doğrultusnda bir araçta yapılan aramada araç içerisinde adeta cephanelik bulundu.Emniyet Müdürlüğü tarafınyan yapılan açıklamaya göre: "İl emniyet müdürlüğü tarafından yapılan il ve ilçelerde meydana gelmesi muhtemel terör olaylarını engelleme amacıyla yapılan çalışmalarda Çaldıran ilçesinde bir araçta yapılan arama sonucunda 99 adet el bombası ile birlikte, 99 adet fünye, 9 tane tank mayını, 1 adet yabanca ve 76 adet fişek ele geçirildi. Bahsi geçen tüm mühimmatın İ.Ç., M.T. ve T.H. isimli şahıslarla birlikte yakalanmıştır. Bununla birlikte Çaldıran belediyesinde görev yapan bir zabıta memurunun da araçta bulunduğu tespit edilmiş ve araçta ismi geçen herkes göz altına alınıp tutuklanmıştır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270