Öne Çıkanlar android 6 gülşah alkoçlar manisa haberleri alanyaspor antalyaspor maçı

Yerel seçimler öne alınıyor

AK Parti, yerel seçimlerin önümüzdeki yıl Ekim ya da Kasım ayında yapılması için harekete geçiyor. AK Parti yönetimi, bu hafta MHP ve CHP’nin kapısını çalacak.

Yerel seçimler öne alınıyor

AK Parti, yerel seçimlerin önümüzdeki yıl Ekim ya da Kasım ayında yapılması için harekete geçiyor. AK Parti yönetimi, bu hafta MHP ve CHP'nin kapısını çalacak.
AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, 2014 yılı Mart ayında yapılması gereken seçimlerin 2013 yılı Ekim ya da Kasım ayında yapılması için Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerle temasa geçeceklerini söyledi.
Zorlu kış şartlarının seçim çalışmalarının sağlıklı yürütülmesini olumsuz etkilediğine işaret eden Canikli, muhalefetin görüşlerini de alarak yerel seçimlerin hangi tarihlerde yapılabileceğini birlikte belirlemek istediklerini kaydetti.
Konuyu görüşmek üzere bu hafta CHP ve MHP grup başkanvekillerini ziyaret edeceklerini ifade eden Canikli, BDP ile görüşmeyeceklerini söyledi. AK Parti Grup Başkanvekili Canikli Genel olarak yaşanan son olaylarda BDP, siyasi parti olmadığını, terör örgütünün bir kolu ve uzantısı olduğunu çok net şekilde gösterdi. Siyasi partiler, siyasi partilerle muhatap olurlar ama onların böyle bir özelliği yok. Onları siyasi arenaya çekmeye çalıştık ama ısrarla terör örgütünün güdümünde kalmakta ısrar ettiler. Terör, şiddeti destekleyen ve onların uzantısı bir partiyle görüşmeyeceğiz diye konuştu.
Canikli ayrıca, CHP ve MHP ile görüşmelerinin ardından, yeni yasama yılı başladıktan sonra yerel seçimlerin öne alınması için gerekli yasal düzenlemeyi yapacaklarını ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270