Öne Çıkanlar melih gökçek ios 7 haber kurt seyit haberler

“Türkiye’de Kürt Sorunu Yok”

Başbakan, Türkiye’de Kürt sorunu olmadığını, terör sorunu olduğunu söyledi.

“Türkiye’de Kürt Sorunu Yok”

Başbakan, Türkiye'de Kürt sorunu olmadığını, terör sorunu olduğunu söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel bir televizyon kanalında canlı yayına katılarak iç ve dış politikaya ilişkin soruları cevapladı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelede medya ve muhalefet partilerinden gerekli desteği görmediklerini söyledi.
Erdoğan, bölgede güvenlik güçlerinin terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğini belirtti.
Başbakan, "Bizim mücadelemiz terörle mücadelemiz bu işin askerle olmayacağını biliyoruz. Sosyo politik ve sosyo ekonomik tedbirlerle bu işi çözmeye çalışıyoruz. ne gerekiyorsa yapılacaktır. Bizim projemiz açılım projesi değil milli birlik ve beraberlik projesidir. Türkiye'de kürt sorunu olduğuna inanmıyorum artık, Türkiye'de terör sorunu vardır, PKK sorunu vardır. dedi.
Aygün'ün Kaçırılması Şüpheli
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması olayına şüpheyle yaklaştığını söyledi.
Başbakan şunları söyledi:
Benim kaymakamım kaçırılacak hala gelmeyecek bunu hiç düşünmeyeceksin, öğretmenlerim kaçırılacak bunu hiç düşünmeyeceksin ama mesela Şanlıurfa'da da askerler kaçırıldı, ardından da bırakıldı o da manidardır. Değerli arkadaşlar bu işlerin üzerinde hassasiyetle durmak lazımdır. Bütün bunların hepsi kendilerini gündemde tutmaya yönelik attıkları adımlardır: Propagandalarını yaymaya yönelik attıkları adımlardır. Ben yazılı ve görsel medyadan bu noktada gerçekten el birliğiyle gönülbirliğiyle destek bekliyorum"
Esed Ömrünü Tamamladı
Erdoğan, Suriye'de yaşanan son olaylarla ilgili olarak da, Beşar Esad'ın siyasi ömrünü tamamladığını söyledi.
Başbakan, şunları kaydetti:
"Beşar Esad siyasi ömrünü tamamlamıştır, bir aktör olarak bir figüran olarak rol almaktadır. Ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Zalim Beşar'ın yanında değil, Suriye halkının yanında olacağız. Mülteci kampları yolgeçen hanı değildir, gitmek isteyen izin talep eder bizde izni veririz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270