Öne Çıkanlar haberleri haber haberi kayseri erciyes acil aşk aranıyor

Trump'tan Türkiye'nin Suriye politikasına destek

Trump, uzun süredir Suriye'de güvenli bölgelerin oluşturulmasını isteyen Türkiye ile benzer görüşleri savunarak, ülkesinin Suriye'de "güvenli bölge" oluşturacağını açıkladı.

Trump'tan Türkiye'nin Suriye politikasına destek
ABD basınında yer alan haberlere göre, Donald Trump, Pensilvanya eyaletinde Hershey'de yaptığı konuşmada, Suriye'de yaşananların çok üzücü olduğunu ifade etti.
Trump, "Çok üzücü. Oradaki insanlara yardım edeceğiz. Suriye'de güvenli bölgeler oluşturacağız. Orada güvenli bölgelerin oluşturulmasına yardım edeceğiz" şeklinde konuştu.

MASRAFLARI KÖRFEZ KARŞILAYACAK

Güvenli bölgelerin oluşturulmasıyla Suriye'deki insanların bir şans yakalayacağını belirten Trump, proje masraflarını Körfez ülkelerinden talep edeceğini söyledi.

TÜRKİYE'NİN GÜVENLİ BÖLGE TALEBİ

Güvenli bölge fikri ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında Başkan Yardımcısı Joe Biden ile yaptığı görüşmede somutlaştı. Görüşmenin ana gündem maddesi, sınırın Suriye tarafında bir güvenli bölge oluşturulmasıydı. Erdoğan bu konuda Washington'un o dönemki düşüncesini, "Buna böyle yarım ağızla evet diyorlar" diyerek aktarmıştı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283