Öne Çıkanlar mahkum ırak haber KPSS sınav giriş belgesi al hayırsever iş adamı

Trump'ın şirketi 198 milyon ABD'li kaydetmiş!

Donald Trump'ın seçim kampanyası için çalıştığı veri analiz şirketinin 198 milyon ABD vatandaşının kişisel ve gizli bilgilerini kaydettiği ortaya çıktı.

Trump'ın şirketi 198 milyon ABD'li kaydetmiş!

Donald Trump'ın seçim kampanyası için çalıştığı veri analiz şirketinin 198 milyon ABD vatandaşının kişisel ve gizli bilgilerini kaydederek başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Ulusal Komite üyeleriyle paylaştığı ortaya çıktı.

198 MİLYONUN BİLGİLERİ

Telegraph'ın haberine göre 2016 yılının Kasım ayında gerçekleşen ABD Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Ulusal Komite tarafından kullanılan seçmen veri tabanında 198 milyon ABD vatandaşını içeren kişisel bilgilerde kişilerin isimleri, doğum tarihleri, ev adresleri, telefon numaraları ve seçmen kayıt bilgileri ile muhtemel etnik köken ve dini tercihleriyle ilgili bilgiler ortaya çıktı. 

Bununla birlikte kişilerin silah sahibi olma, kürtaj ve kök hücreyle ilgili hastane verilerinin de kayıtlarda yer aldığı görüldü.  

Deep Root Analytics şirketi ortaya çıkan veriler sonucunda sorumluluğu tamamen üstlendiklerini belirtirken kayıtlı bilgilerin Amazon Bulut hesabında yer aldığını ve ortaya çıkma sebebinin güvenli bir giriş yapılmaması olduğunu belirtti.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270