Öne Çıkanlar haber ios 7 aile hekimliği kara para aşk levent kırca

Suriye Devlet Başkanı Esad: Erken seçime hazırım

Geçtiğimiz günlerde Rusya'nın başkenti Moskova'da Putin'le görüşen ve Şam'da Rus parlamenterlerden oluşan bir heyeti ağırlayan Esad'ın, erken seçim düzenlemeye hazır olduğunu söylediği öne sürüldü.

Suriye Devlet Başkanı Esad: Erken seçime hazırım


Şam'da Esad'la görüşen heyette yer alan Komünist Parti Milletvekili Aleksandr Yuşenko, Esad'ın kararını Rus basınına yaptığı açıklamayla duyurdu.

Yuşenko, "Esad, Suriye halkının gerekli görmesi halinde, ülkede barış ve istikrar isteyen tüm grupların katılacağı erken seçim düzenlemeye hazır olduğunu ve yine halk isterse bu seçimlere katılabileceğini ifade etti" diye konuştu.


Suriye haber ajansı SANA'nın bugün servis ettiği fotoğrafta, Esad, Şam'da Rus parlamenterlerden oluşan bir heyetle görüşüyor.

Esad'ın Rus parlamenterlere Suriye'ye desteklerinden ötürü teşekkür ettiğini belirten Yuşenko, Esad'ın Suriye'nin yenilenmesinde Rusya'nın yardımına ihtiyaç duyacaklarını ifade ettiğini ve Rus şirketlerine işbirliği çağrısında bulunduğunu söyledi.Rus parlamenterlerden oluşan bir heyetin 23 Ekim'de Esad'la görüşmek üzere Suriye'ye gittiği bildirilmişti. Esad, 20 Ekim akşamı da Moskova'ya giderek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le Suriye'deki son gelişmeleri ele almıştı.


ESAD'IN GELECEĞİ MASAYA YATIRILMIŞTI

Avusturya'nın başkenti Viyana'daki Türkiye, ABD, Rusya ve Suudi Arabistan dışişleri bakanlarının katılımıyla düzenlenen 'Suriye' görüşmelerinde de Esad'ın geleceği konusunda konsensüs sağlanamamıştı.

Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu’nun temsil ettiği toplantıda Suriye’nin geleceği değerlendirilmişti.

Toplantının ardından gazetecilere konuşan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Suriye konusundaki istişarelerin sürmesi konusunda mutabık kalındığını söylemişti.


Viyana'daki kritik 'Suriye' toplantısında konsensüs sağlanamadı
Suudi Bakan, Esad'ın geleceği konusunda ise halen bir konsensüs sağlanamadığını belirtmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283