Öne Çıkanlar ios 7 kara para aşk yılbaşı bilet fiyatları manisa haberler

SRC 4 6 Şubat SRC sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Ulaştırma Bakanlığı

SRC sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?6 Şubat tarihinde gerçekleştirilen SRC sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyor.Bir hafta önce gerçekleştirilen ve binlerce adayın ter döktüğü sınavda SRC belgesine sahip olmak isteyen adaylar sınav da 60 puan almak için ter dökerken sonuçlarının açıklanmasını merakla bekliyor.SRC sınav sonuçları açıılanır açıklanmaz anında haber siteniz ankarameydani.com farkıyla sitemizde olacak.

SRC 4 6 Şubat SRC sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Ulaştırma Bakanlığı
 6 şubat 2016 tarihinde bütün yurtta yapılan SRC belgesi sınav sonuçları yönetmeliklere göre sınav tarihinden itibaren maksimum 30 gün içerisinde açıklanması gerekmektedir. Dolayısı ile SRC sınavı sonuçları 6 Mart 2016 tarihine kadar mutlaka açıklanacaktır.
Peki kesin bir tarih var mı sonuçlar için?

Hayır sınav sonuçlarını şu gün açıklanacak gibi bir bilgi veremeyiz. Çünkü mevzuatlara göre sonuçlar 30 gün içerisinde açıklanması gerekiyor. Mevzuata göre açıklanması gerken son gün ise 6 Mart 2016 gününe denk geliyor. Dolayısı ile SRC sınav sonuçlarının 6 Mart tarihinden önceki herhangi bir günde açıklanacağı konusunda sadece Kara Ulaştırma Genel Müdürlüğü tarafından bilgi verilebilir. Şuana kadar sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı hususunda herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

SINAV SORULARI NE ZAMAN YAYINLANIR?

6 Şubat sınavında çıkan sorular daha yayınlanmadı. Yayınlandığı an sayfamızda olacak takipdeyiz. Buradan ayrulmayınız

Ticari araç kullanmak isteyenlerin aldığı SRC belgesi için sınav 6 Şubat tarihinde gerçekleştirildi. Sınav yılda 3'er aylık dönemler diliminde gerçekleştirilmektedir. Yurdun çeşitli yerlerinde belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilen söz konusu sınavdan başarılı olmak için sorulan 50 sorudan 30'una doğru cevap verilmesi gerekmektedir.

SRC sürücü kelimesinin sessiz harflerinden çıkan bir ifadedir. Yasalara göre ticari araç kullanmak isteyen şoförler bu belgeyi Ulaştırma Bakanlığına başvurarak almaları gerekmektedir. Herhangi bir eğitim kursunda eğitim alarak düzenlenecek olan sınavdan başarılı olanlar SRC belgesini almaya hak kazanmaktadır. Sınav için gerekli ücreti yatıran adaylar sınav merkezine giderek sınava katılır. Sınavda sorulan 50 soruya cevap vermeye çalışarak sonavda ter dökülür. Sınav sonucu ise sınavda maksimum 30 gün sorna açıklanır. Sınav değerlendirmesi optik okuyucular ile yapılarak sınav sonucunda elli sorudan otuzunu doğru cevaplayan sınavdan başarılı sayılarak SRC sürücü belgesini almaya hak kazanır.


SINAV SONUCUNU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Açılan sayfada çeşitli menüler göreceksiniz. Sayfadan aşağı doğru indiğinizde Mesleki Yeterlilik İşlemleri (SRC/ODY/ÜDY) başlığı altında bulunan menülerden e-devlet şifrenizi girerek sonuçları sorgulayabilirsiniz. Eğer burada sorgulamakta başarısız olursanız, eğitim gördüğünüz sürücü kursuna giderek de sınav sonucunu öğrenebilirsiniz.

SİZLERDEN GELEN SORULAR VE CEVAPLAR:

Lastik derinligi h ız körlüğü.tünel görüşü. turnike uygulaması. bilinç kapalı olan yaralı verilecek pozizyon.1yilda geriye donuk 2 kez 100 puano doldurma cezası.hiz belirleyici cihazlarin yerini belli etme cezası.kışın kar lastik özelligi.lastik havasi inikken verdigi zarar.aşırı rüzgarlarda yapilmasi gereken.30 saatlik arac kullaniminda 2 sofor ile en az kullaniacak dinlenme suresi.hasta tasima pozisyonu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283