Öne Çıkanlar haberleri haber gs Vefat haberler

Sosyal medya için 'kamu spotu' çağrısı

Erişim Sağlayıcıları Birliği Genel Sekreteri, Sosyal medyanın doğru kullanımıyla ilgili kamu spotları hazırlanması yönünde çağrıda bulundu.

Sosyal medya için 'kamu spotu' çağrısı
Erişim Sağlayıcıları Birliği Genel Sekreteri Bülent Kent, sosyal medyada her türlü detayın paylaşılmasının sıkıntılara neden olabildiğini belirterek, sosyal medyanın doğru kullanımıyla ilgili kamu spotları hazırlanması önerisinde bulundu.

Kent, sosyal medyanın bilinçli kullanımı konusunda eksiklikler olduğunu ve bireylerin diğerlerinin haklarını gözetmeksizin hareket edebildiklerini söyledi.
Gençlerin akıllarına düşen her şeyi sanal ortamda yüzlerce kişiyle paylaşmasının başlarını derde sokabileceğini vurgulayan Kent, bu paylaşımların internet servis sağlayıcıları ve arama motorları tarafından arşivlendiğinin unutulmaması gerektiğini dile getirdi.

'SINIRLARINIZ İHLAL EDİLEBİLİR'

Sosyal medya kullanıcılarının çoğunun temel etik ilkelerine riayet etmediğine dikkati çeken Kent, "Sosyal paylaşım ağlarına haberiniz olmadan eklenen bir fotoğraf veya çeşitli anlık paylaşımlar yoluyla mahremiyet sınırınız ihlal edilebiliyor. Paylaşımlarda bulunurken, biri hakkında yorum yaparken daha dikkatli davranmakta fayda var. Gençlerimiz, yaptıkları paylaşımların boyutlarını düşünemiyor ya da ciddiye almıyor." diye konuştu.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270