Öne Çıkanlar android 6 gülşah alkoçlar manisa haberleri alanyaspor antalyaspor maçı

Şehit askerlerin kimlikleri DNA ile belirlenecek

Afyonkarahisar’daki bir askeri cephanelikte el bombalarının tasnif işlemlerinin yapıldığı sırada patlama meydana geldi: 25 şehit. Patlamanın şiddeti kimliklerin tespitini mümkün kılmadığı için, şehitler DNA tesi için Ankara’ya götürülecek.

Şehit askerlerin kimlikleri DNA ile belirlenecek

Afyonkarahisar'daki bir askeri cephanelikte el bombalarının tasnif işlemlerinin yapıldığı sırada patlama meydana geldi: 25 şehit. Patlamanın şiddeti kimliklerin tespitini mümkün kılmadığı için, şehitler DNA tesi için Ankara'ya götürülecek.
DNA TESTİ ANKARA'DA
Patlamanın şiddeti nedeniyle, şehitlere kimlik tespitinin yapılamayacağı ve kimliklerin DNA testinden sonra ortaya çıkacağı kaydedildi. Bu noktada da, Afyon Devlet Hastanesi'nde DNA testi yapılamadığı, askerlerin cenazelerinin bu işlem nedeniyle Ankara GATA'ya götürüleceği belirtildi.
KOMUTAN BÖLGEDE
Yaşanan patlama sonrası, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu bölgeye gitti ve incelemelerde bulundu.
UMUTLU BEKLEYİŞ VE ACI
Etrafa saçılan el bombaları nedeniyle yeni bir patlama ihtimaline karşı bölgede güvenlik kordonu oluşturan güvenlik güçleri, bölgeye giriş çıkışlara izin vermezken, olayın duyulmasının ardından kışladaki görevli askerlerin yakınları bölgeye geldi. Kışla önündeki umutlu bekleyişi acıya bırakan haber ailelere verildi.
DEPREM SANDILAR
Öte yandan, patlamanın şiddeti nedeniyle yaşanan sarsıntıyı deprem sanan Afyonkarahisar halkı sokaklara döküldü. Mühimmat deposunun yakınındaki bazı evlerin camlarının patlamanın şiddetiyle kırıldığı öğrenildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270