Öne Çıkanlar kürt partisi orucu bozar mı kürdistan ohal kobani

Ruhani: İhtiyacımız olan her silahı üreteceğiz

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Ulusal Ordu Günü'nde başkent Tahran'da yaptığı konuşmada, "Dünyaya ihtiyacımız olan her silahı üreteceğimizi söyledik" dedi.

Ruhani: İhtiyacımız olan her silahı üreteceğiz

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, başkent Tahran'da Ulusal Ordu Günü'nde yaptığı konuşmada, İran'ın savunması için gereken silahları üreteceğini ya da satın alacağını, İran Silahlı Kuvvetlerinin komşu ülkelere yönelik bir tehdit olmadığını söyledi.

SİLAH ÜRETMEK İÇİN ONAY BEKLEMEYİZ

Ruhani, İran Devlet Televizyonunda canlı yayınlanan konuşmasında, "Dünyaya, ihtiyacımız olan her silahı üreteceğimizi ya da elde edeceğimizi ve onaylarını beklemeyeceğimizi söyledik” dedi. 

SİLAHLARIMIZ CAYDIRMAK İÇİNDİR

Ruhani, “Biz dünyaya diyoruz ki, biz ihtiyaç duyduğumuz herhangi bir silahı üreteceğiz veya satın alacağız. Onların onayını beklemeyeceğiz. Komşularımıza diyoruz ki bizim silahlarımız size karşı değil, caydırma içindir” dedi. 
Ruhani, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Biz normal bir bölgede yaşamıyoruz. İşgalci güçlerin etrafımızda üsler inşa ettiğini görüyoruz. Onlar uluslararası hukuk prensiplerini görmezlikten gelerek bölgesel meselelere müdahale ediyor ve Birleşmiş Milletlerin izni olmadan ülkelerimizi işgal ediyorlar.” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270