Öne Çıkanlar kara para aşk android 6 ios 7 haber haberleri

Roj tv’ye ceza yağdı

Danimarka’da mahkeme, Roj TV ve Nuçe TV’nin yayın lisanslarını iptal etti. Mahkeme, Roj TV ve Nuçe TV’nin bağlı bulunduğu şirkete 5 milyon Danimarka kronu para cezası verdi.

Roj tv’ye ceza yağdı

Danimarka'da mahkeme, Roj TV ve Nuçe TV'nin yayın lisanslarını iptal etti. Mahkeme, Roj TV ve Nuçe TV'nin bağlı bulunduğu şirkete 5 milyon Danimarka kronu para cezası verdi.

Güncelleme: 14:50 TSİ 03 Temmuz. 2013 Çarşamba
Danimarka'da mahkeme, aralarında PKK ile aynı çizgide yayın yapan Nuçe TV ve Roj TV'nin bulunduğu üç televizyon kanalının yayın lisanslarını iptal etti.
Mahkeme, kanalların bağlı bulunduğu şirkete 5 milyon Danimarka kronu para cezası verdi.
Karara itiraz hakkı bulunurken, itiraz edebilmek için de 5 milyon kron para cezasını ödemesi ya da bir teminatta bulunulması gerektiği belirtildi.
Danimarka'da bir basın kuruluşuna verilen en yüksek ceza olarak değerlendirilen karara şirketin itiraz hakkı bulunuyor. Ancak, itiraz edebilmek için de 5 milyon kron para cezasını ödemesi ya da bir teminatta bulunması gerektiği ifade edildi.
İTİRAZ SÜRESİ İKİ HAFTA
İki hafta içerisinde itiraz edilmemesi durumunda MMC, Nuçe ve Roj TV'nin yayın lisansları iptal edilmiş olacak. Şirketin yetkililerinden Amed Dicle, itiraz konusunda neler yapılacağını avukatların netleştireceklerini belirterek, "İki hafta içerisinde itiraz edilmezse televizyonlarımızın yayınları duracak. Savcılık, şirketlerin tamamen kapatılması yönünde görüş bildirdi. Mahkeme ise verdiği bu kadar yüksek para cezası ile aslında savcılığın kararını onaylamış bulunuyor" dedi.
Ahmet Dicle, söz konusu kararın 2012'de verilen karardan daha ağır olduğunu da vurgulayarak, "Bir süredir Mezopotamya Brodcasting'in hesapları dondurulmuştu, farklı engellemeler de vardı. Şu anda yayın lisansımız iptal edildi. İki hafta içerisinde itiraz edilmesi ve aynı zamanda para cezasının ödenmesi gerekiyor" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Erzincan Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283