Öne Çıkanlar kara para aşk android 6 ios 7 haber haberleri

Polise yeni çalışma modeli

Maaş ve özlük haklarında iyileştirme bekleyen polislerin çalışma koşullarında yeni düzenlemeye gidildi...

Polise yeni çalışma modeli

Maaş ve özlük haklarında iyileştirme bekleyen polislerin çalışma koşullarında yeni düzenlemeye gidildi...
Genel Müdür Mehmet Kılıçlar, personelin çalışma saatleri ve ek görevlerinin stratejik yönetimkapsamında planlanmasını isteyerek, Teşkilat personelinin iş yaşamının düzenlenmesine ilişkin yapılacak her türlü iyileştirme üstlenilen görevlerin sunumuna olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Çalışma hayatını düzenleyen kuralların çizdiği sınırların teşkilat için bağlayıcı hükümler içerdiği unutulmamalıdır diye konuştu.
DENETİM YAPILSIN
Mehmet Kılıçlarmerkez ve taşra teşkilatına yayınladığı personel verimliliği genelgesinde önemlimesajlar verdi. Personel planlamalarının dönemsel yoğunluklara göre değil, yıl genelindeki iş hacmine göre yapılmasını isteyen Genel Müdür Kılıçlar, Güvenlik hizmetlerinde KGYS, EDS, güvenlik kameraları, çevre koruma ekipmanları, toplu mesajla bilgilendirme, akıllı telefon uygulamalarından faydalanılacak dedi.
BELİRSİZLİĞİ AZALTIN
Kılıçlar yayınladığı genelgede araç kullanımı ve sekreterlik görevlerinin ifasında mümkün olduğunca az personel görevlendirilmesini istedi. Hizmet araçlarını her rütbedeki personelin kullanabileceğini, böylece personel tasarruf sağlanacağını belirten Kılıçlar, Birim yöneticileri belirli aralıklarla doğrudan kendileri ya da görevlendirecekleri yardımcıları aracılığı ile personel istihdamında haberli/habersiz verimlilik denetimleri yapacak dedi.
Teşkilatımızda ek görevler, ikinci emir uygulamaları, ani gelişen olaylar, yoğun belirsizlik içeren ve sıkça karşılaşılan durumdur. Bu belirsizliklerin personel üzerindeki olumsuz etkisini en aza indirmek için ek görev planlamaları erken tarihlerde yapılsın diyen Kılıçlar, mesai saatleri içerisinde bitirilemeyen görevler için tüm personelin bekletilmemesini istedi. Kılıçlar ayrıca, büro hizmetlerinde 'ikinci emir', 'çıkış zili' vb. uygulamaların uygulanmamasını belirtti. Kılıçların yayınladığı genelgede karı-koca polisler de unutulmadı. Genelgede, Ek görevlendirmeler yapılırken personelin özel hayatları ve ailelerine zaman ayırmaları ihtiyacı gözetilmeli. Karı-koca polislere farklı zamanlarda görevlendirme yapılmalı denildi.


Anahtar Kelimeler:
TRT Web TvBarbaros şansal

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283