Öne Çıkanlar kürdistan kürt partisi kobani kent konseyi kot yasağı

Polis Darbe Taltifleri Belli oldu 2016

15 Temmuz hain darbe gecesinde kahramanca savaşarak ülkemiz adına önemli bir başarı elde eden Polislere Darbe taltifi verileceği açıklandı. Özellikle uzun zamandır polislerin beklediği Polis Darbe Taltifleri sonunda belli oldu. İşte merak edilen Polis Darbe Taltifleri ücretleri.

Polis Darbe Taltifleri Belli oldu 2016

Polislerin uzun zamandır beklediği Polis Darbe Taltiflerinin ücretleri belli oldu. Özellikle ülkemiz adına Hain darbe gecesinde canını dişine takarak hainler ile savaşan kahraman polislerimize alınan karardan sonra 5 Bin TL darbe taltifi verileceği açıklandı. Uzun zamandır gündem de olan ancak bir türlü açıklanmayan Polis Darbe Taltifleri hakkında bugün gelen haber polislerimizin sevinmesine neden oldu.

Merak edilen bu darbe taltiifinin resmi olmayan rakamlara göre 5 Bin TL olduğu açıklandı. Ancak kısa süre içeriinde yatması beklenen bu taltiflerin ne zamann yatacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Anca yapılan iddialara göre taltfilerin Ekim ayının sonuna kadar polislerin hesaplarına yatması bekleniyor. Ancak resmi kaynaklardan herhangi bir açıklama yapılmasına rağmen gelen haberlerin bu yönde olması polislerin meraklı bir şekilde beklemelerine neden oldu. Bu ay içerisinde yatmasını beklenen bu taltiflerin resmilik kazanmasından sonra sizlere kısa süre içerisinde resmi açıklama ile ilgili haberi açıklayacağız.

İşte merak edilen Polis Darbe Taltifleri hakkında son gelen bilgiler ve detayları burada.

Polise Maaş İkramiyesi 15 Temmuz 2016 FETÖ/PDY'nin kanlı darbe girişiminin bastırılmasında büyük katkıları bulunan ve emniyet teşkilatı personeline ikramiye kapıda.

261 bin polise 16 ile 24 maaş arasında taltif ödemesi yapılması konusunda çalışmalar yapıldı. Emniyet Genel Müdrülüğü 15 Temmuz 2016 FETÖ'nün kanlı darbe girişimi sırasında 54'ü Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda görevli özel harekat polisi ile birlikte 62 personelini vatan için şehit vermişti.

Emniyet Genel Müdürlüğü Taltif komisyonu, darbe girişiminin bastırılmasında büyük pay sahibi olan polislere verilecek ödüller hakkında çalışmalara başladı. Tüm teşkilat mensuplarına ödül verilmesi gündemdeyken, sıcak olayların daha yoğun yaşandığı ve şehitlerin verildiği Ankara ve İstanbul'da görevli polislere taltif verilmesi konusunda duruldu.

Söz konusu konuda son kararı İçişleri Bakanı Sn. Efkan Ala ve Emniyet Genel Müdürü Sn. Cemalettin Lekesiz'in vereceği öğrenildi. Türkiye'de toplam 261 bin polis görev yaparken, Ankara ve İstanbul Emniyet'inde toplam olarak 54 bin polis görev yapıyor. Polislere verilen taltif ikramiyeleri, çıplak maaşlar üzerinden hesap ediliyor. Bir maaş ödül, rütbelere göre 132 TL ile 392 TL arasında değişiklik gösteriyor.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Fatih 2 yıl önce

İçişleri bakanı Efgan Ala mi. Bu kadar ciddiyetsiz bir haber hazırlamak kime nasip oldu acaba

Avatar
06ease 2 yıl önce

Balon haber is icleri bakani kim

Avatar
Tahir 2 yıl önce

Içişleri bakanı ve emniyet genel müdürlerinin isimleri eski nasıl oluyor

Avatar
Ali Kınıkoglu 2 yıl önce

Haberde geçen bakan ve genel mudur eski

Avatar
fatih 2 yıl önce

Yaw kopyala yapistir haberleri
Suanda icisleri bakani s.soylu egm muduru ise s.altinok onlar onceydi

Avatar
Osman Koç 2 yıl önce

Valla inanmıyorum ben yıllardır söylenen yalanlardan karnımız doydu şişti ve patlamaya geldi her on nisanda polise zam özlük hakları düzeltilecek derler hep aynı terane bizde bıktık ve usandık yeter yani kına geldi artık vermeyecekseniz milletin duyguları ile oynamayın bari ayıp ayıp millette bir şey zannediyor polis şöyle zam aldı polis böyle zam aldı hepsi Fas'a fiso usandık ve bıktık.

Avatar
Tibet 2 yıl önce

İçişleri. Bakanımız kimdir
Emniyet Genel müdürümüz kimdir

Avatar
Muhittin 2 yıl önce

Haber asparagas bakan ve genel müdür şu an görevde değilki

banner274

banner283