Öne Çıkanlar android 6 sneijder haberleri haberi ios 7

PKK’nın cephaneliğine büyük darbe!

Terör örgütü PKK’nın Antalya’da saldırı hazırlığında olduğunu öğrenen polis,teröristlerin evine baskın düzenledi. düzenlenen baskın sonunda çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

PKK’nın cephaneliğine büyük darbe!

Terör örgütü PKK'nın Antalya'da saldırı hazırlığında olduğunu öğrenen polis,teröristlerin evine baskın düzenledi. düzenlenen baskın sonunda çok sayıda mühimmat ele geçirildi.
İzmir'in Foça ilçesinde iki askerin şehit olduğu bombalı terör saldırısıyla ilgili gözaltına alınan zanlıların verdiği bilgiler doğrultusunda Antalya'nın Alanya ilçesinde dağlık alanda yapılan aramada, PKK terör örgütüne ait çok sayıda patlayıcı madde ve uzun namlulu silahlar ele geçirildiği belirtildi.
Ele geçirilen malzemeler sabah saatlerinde İzmir'e getirildi. Bombacılara yardım ve yataklıktan dün adliyeye sevk edilen Ş.R., Ş.R. ve K.R. kardeşler ile F.K. ise tutuklandı. Operasyon kapsamında bir kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi.
İzmir'in Menemen ilçesinde kendilerini fark eden üç çiftçiyi öldüren PKK üyeleri "Ahmet Bal" sahte kimlikli Burhan Bozkurt ve Yunus Çiçek, Foça'da 9 Ağustos 2012 saat 08.07'de, iki askerin şehit olduğu ve 10'u asker 12 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı yaptıktan sonra kaçtı. Şanlıurfa'da polisle girdikleri çatışmada ise teröristlerden Bozkurt ölü, Çiçek yaralı ele geçirildi. Teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla İzmir ve Şanlıurfa'da gözaltına alınan beş zanlının verdiği ifadeler doğrultusunda İzmir polisi, Antalya'nın Alanya ilçesi Toros Dağları eteklerinde bomba araması başlattı. Bomba İmha, Terör ve Olay Yeri İnceleme şube müdürlüklerinden uzman polislerin bulunduğu özel ekibin yaptığı kazı çalışmasında, dün akşam saatlerinde 30 kilodan fazla plastik patlayıcı, çok sayıda uzun namlulu silah ve mühimmat ele geçirildiği öğrenildi. Türkiye'nin en önemli turizm bölgelerinden birinde bu patlayıcıların bulunmasıyla büyük bir faciadan dönüldüğü kaydedildi.
İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Akdeniz Bölgesi dağlık alanında yapılan arazi aramalarında, PKK terör örgütüne ait çok sayıda patlayıcı madde, uzun namlulu silahlar ve diğer mühimmatların ele geçirildiği belirtildi. Antalya'da ele geçirilen patlayıcı ve uzun namlulu silahlar sabah saatlerinde İzmir'e getirildi.
PATLAYICILAR TERMOSA YERLEŞTİRİLMİŞ
Foça bombacılarının, söz konusu saldırıda yaklaşık 10 kilogram A4 patlayıcı kullandığı, termos içine koyulan bombalardan ilkinin uzaktan kumandalı, diğerinin ise zaman ayarlı olduğu kaydedildi. 8 dakikaya ayarlanan bombanın, ölü ele geçirilen "Ahmet Bal" kod adlı terörist Burhan Bozkurt tarafından zaman ayarı yapılarak patlattığı tespit edilmişti.
İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Akdeniz Bölgesi dağlık alanında yapılan arazi aramalarında, PKK terör örgütüne ait çok sayıda patlayıcı madde, uzun namlulu silahlar ve diğer mühimmatların ele geçirildiği belirtildi. İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın, bulunan patlayıcılarla ilgili olarak bugün saat 13.00'te basın toplantısı yapacağı duyuruldu.
Kaynak: CİHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270