Öne Çıkanlar taner yıldız altın fiyatları muzaffer yıldırım kimdir haberler android 6

Obama Erdoğan'ı aradı

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Barack Obama, bugün Ankara'da yaşanan patlama olayı ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı ve taziyelerini iletti.

Obama Erdoğan'ı aradı
 Barack Obama Erdoğan'ı arayarak Ankara'da yaşanan canlı bomba saldırısını kınadığını belirtti. Obama: "Amerika olarak teröre karşı Türkiye'nin yanındayız. Türkiye'nin acısını paylaşıyoruz"dedi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan bilgiler doğrultusunda Erdoğan'ı Obama aradı.Ankara'da yaşanan terör saldırısı hakkında taziyelerini iletti. Terörü kınadı ve Amerika olarak terör konusunda Türkiye'nin sonuna kadar yanında olacağını belirtti.

Ankara'da yaşanan saldırının ardından hayatını kaybeden vatandaşlar için taziyelerini ileten Obama Türkiye'nin acısını paylaştığını belirtti.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlılığına işaretle, menfur saldırının ülkenin huzur ve istikrarını bozmayı amaçladığını belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama'nın önümüzdeki günlerde kapsamlı bir telefon görüşmesi yapma konusunda da mutabık kaldıkları kaydedildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283