Öne Çıkanlar haber ios 7 aile hekimliği kara para aşk levent kırca

Mursi böyle gözaltına alındı

Mısır ’da ilk kez demokratik bir seçimle başa gelen Cumhurbaşkanı Mursi göreve gelişinden tam bir yıl sonra askerin müdahalesiyle devrildi. Ordunun yönetime el koymasının ardından devrik lider gözaltına alındı.

Mursi böyle gözaltına alındı

Mısır 'da ilk kez demokratik bir seçimle başa gelen Cumhurbaşkanı Mursi göreve gelişinden tam bir yıl sonra askerin müdahalesiyle devrildi. Ordunun yönetime el koymasının ardından devrik lider gözaltına alındı.
Mısır'ın darbe ile devrilen lideri Muhammed Mursi'nin gözaltına alındığı iddiası doğrulandı.
Müslüman Kardeşler sözcüsü Ahmed Aref ve ordu kaynakları, Mursi ile üst düzey yardımcılarından Essam El Haddad'ın bilinmeyen bir yerde tutulduğunu söyledi. İsmi açıklanmayan bir güvenlik yetkilisi, Mursi ile Haddad'ın bir askeri istihbarat tesisinde tutulduklarını belirtti.
GEÇİCİ CUMHURBAŞKANI ADLİ MANSUR OLDU
Cumhurbaşkanı Mursi 'yi deviren ordu geçici cumhurbaşkanlığına Anayasa Mahkemesi Başkanı Muhammed Adli Mansur 'u atadı. Mansur, ülke tarihinde bu göreve getirilen ikinci kişi oldu.
Mısır Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi, ordunun ülke yönetimine el koyduğunu, anayasanın askıya alındığını ve erken seçimler yapılıncaya kadar Anayasa Mahkemesi Başkanı Adli Mansur'u geçici cumhurbaşkanı atandığını açıkladı.
Adli Mansur, eski cumhurbaşkanlarından Enver Sedat'ın, suikasta uğramasının ardından dönemin Meclis Başkanı Sufi Ebu Talib'ten sonra geçici cumhurbaşkanlığına getirilen ikinci isim oldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283