Öne Çıkanlar haberleri haber haberi kayseri erciyes acil aşk aranıyor

Merkel, teröristlerin iadesine yanaşmıyor!

Merkel, Almanya'ya kaçan FETÖ terör örgütü üyelerinin iadesi konusundaki soruyu geçiştirdi. Bağımsız mahkeme vurgusu yapan Merkel'e Erdoğan'ın cevabı gecikmedi.

Merkel, teröristlerin iadesine yanaşmıyor!
Ankara’da bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ve Almanya Başbakanı Merkel, görüşmenin ardından basının karşısına geçti. Merkel, FETÖ terör örgütü üyelerinin Almanya’dan iadesi hakkındaki soruya yanıt verirken, 'bağımsız mahkeme' vurgusu yaptı. Erdoğan ise "Geciken adalet, adalet değildir" diyerek, Almanya'nın bu konuda Türkiye'yle işbirliğini hızlandırması gerektiğini ifade etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ankara’da yaptıkları 2 buçuk saatlik görüşmenin ardından basının karşısına geçti. Merkel, FETÖ terör örgütü üyelerinin Almanya’dan iadesi hakkındaki soruya yanıt verirken, 'bağımsız mahkeme' vurgusu yaptı. Erdoğan ise "Geciken adalet, adalet değildir" diyerek, Almanya'nın bu konuda Türkiye'yle işbirliğini hızlandırması gerektiğini ifade etti.

"KANIT GEREKİYOR"

Merkel, gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna şu yanıtı verdi:
“Terörle mücadele konusunda kararlıyız. Fakat önlem almamız, adım atmamız için kanıt gerekiyor. Adalet bakanlarımız bu konuda bundan sonra da görüşmeler yapacak. Mahkemelerin bağımsız incelemelerinin sonuçlarına saygı duymalıyız.”

“GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR”

Erdoğan ise konu hakkında şöyle konuştu:

“FETÖ ile alakalı da, PKK ve PYD neyse, YPG neyse FETÖ odur. Benim ülkemde devlete darbe yapacak, bunu yapan Almanya’ya barınıyorsa, Almanya yönetimi de ilişki kurmak suretiyle... Adalet bakanları, haklısınız bilgi aktarabilir. Ancak biz ABD’ye kolilerle belge gönderdik fakat neticeye varılamadı.Benim ülkemde darbe yapan Almanya’ya kaçıyorsa, Alman yönetiminin de adım atması lazım.
Biz ABD’ye de 85 koli belge gönderdik, hâlâ bekliyoruz. Hâlâ yargıdan çıkacak kararlar bekleniyor. NATO’da beraberiz. İki dost müttefik ülkeyiz. Bu konularda çok daha seri kararlar almak suretiyle inanıyorum ki geciken adalet adalet değildir anlayışıyla bir an önce neticeye varırsak isabetli olur diye düşünüyorum.” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283