Öne Çıkanlar ios 7 haber melih gökçek kara para aşk android 6

Koray Aydın MHP Genel Başkanlığı’na aday

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon Milletvekili Koray Aydın, partisinin genel başkanlığına adaylığını açıkladı.

Koray Aydın MHP Genel Başkanlığı’na aday

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon Milletvekili Koray Aydın, partisinin genel başkanlığına adaylığını açıkladı.
Anadolu Kültür Merkezi'nde salonu dolduran kalabalığa hitap eden Aydın'a sanatçı Ozan Arif de destek verdi. Yapılan konuşmalarda kardeşleri tarafından kuyuya atılan Yusuf Peygamber (as)'e benzetilen Koray Aydın, konuşmasının büyük kısmında AK Parti ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ı sert ifadelerle eleştirdi.
İktidarın 10 yıl boyunca ülkücülere karşı bir kıyım yaptığını iddia eden Aydın, yeni anayasaya da şu sözlerle karşı çıktı: Yeni Türkiye kavramını kullanmaları tesadüf değildir. Bu yüzden yeni anayasa ifadesini kullanıyorlar. AKP'nin yeni anayasasında Türklüğe yer yoktur, devletin temel nitelikleri olan bölünmez, bütünlük, birlik beraberlik, insan merkezli yaklaşım, hak ve hukuk yoktur. Özerklik vardır, çok dillilik vardır, federasyon vardır, bölücü çevrelerin kirli arzuları vardır, fitne vardır, fesat vardır. Türk milleti bu taleplere evet diyemez, dememelidir.
OZAN ARİF'TEN BAHÇELİ'YE: "AÇ ARTIK HAREKETİN ÖNÜNÜ"
Programda ilk konuşmayı sanatçı Ozan Arif yaptı. Konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye seslenen Ozan Arif, şu ifadeleri kullandı: Benimle ilgi ne düşünürseniz düşünün, hiç önemli değil. Ben 49 doğumluyum, sen 48. Dün sana ağabey derdim bir daha da diyeceğimi düşünmüyordum. Ama ağabey ne olursun bu insanların emeklerini harcatma. Yaptığınız hizmeti olur ya idrak edememiş olabiliriz. Yarın bu gönüllerde yerin olması için, hayallerinde bile olamayacak bir makama geldin. Nimetse nimet olduğu yeter, külfetse külfet olduğu yeter, aç artık bu hareketin önünü. Bu hareketin evlatları birbirine üzmesin, birbirlerine düşmesin. Tecrübenle yine bu sevdaya lazım olursun. Bunu yapmazsan toprağını kürekleyecek adam bile bulamazsın.
Ardından MHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayanlara seslenen Ozan Arif, Elbetteki o sandalyeye niyetlenmek her ülkücünün hakkıdır. Hakkın başka haddin başka şey olduğunu idrak edelim. O sebeple çıkmış veya çıkacak olanlara sesleniyorum; Niyetiniz Türk-İslam davasını ayağa kaldırmaksa bir araya gelmemeniz için ne sebep var? Ama eğer niyetiniz kendinizi bir yere getirmekse yalvarıyorum, ülkücülerin gönülleriyle daha fazla oynamayın. ifadelerini kullandı.
Ozan Arif, Koray Aydın'a destek verme sebebini ise Yıllar önce bir isyan bayrağı açmıştık. Ben bugün isyan bayrağının yeniden çekildiğini görüyorum, onun için buradayım. diye açıkladı.
Ardından salondakilere Koray Aydın'ı tanıtan bir video izlettirildi.
"ÜLKÜCÜLER AK PARTİ İKTİDARINDA KIYIMA UĞRADILAR"
Salona yoğun alkışlar arasında giren Koray Aydın, yine yoğun alkışlarla sahneye çıktı. Konuşmasının başında ve büyük kısmında AK Parti'nin politikalarını eleştiren Koray Aydın, yargının bir AKP oyuncağı haline getirildiğini savundu.
Koray Aydın, Sadece otoriter rejimlerde görülen baskıcı anlayışla yandaş kuruluşlar ve STK'lar desteklenirken karşı çıkan STK'lar etkisiz kılınmıştır. Bütün bu hamlelerde hükümetin ilk hedef aldığı kesimin Ülkücüler olduğunu iddia eden Koray Aydın, Bu iktidar Ülkücülere tarihinin en büyük kıyımını yapan iktidar olarak tarihe geçmiştir. Ama biz zalimlerle mücadele etmesini iyi biliriz. Bugünkü zalimlerin zulmünü de bu milletin üzerinden kaldıracak irade yine aynı irade, yani ülkücüler olacaktır. ifadelerini kullandı.
Bu büyük kıyıma karşı tarihin en büyün gençliğini organize edeceğini dile getiren Koray Aydın, Ülkücülerin kolay lokma olmadığını bu zalimlere hep beraber göstereceğiz. 'El mi yaman bey mi yaman?' hep birlikte göreceğiz. dedi
AK Parti'nin iktidar olduğu 10 yıldan beri 'ikinci tek parti döneminin hayata geçirilmekte' olduğunu öne süren Koray Aydın, Medya ise ya bendensin ya da benden yana olmak zorundasın tercihine mahkûm edilmiştir. Bugün dünyada medyası susturulmuş tek demokratik ülke yoktur. diye ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270