Öne Çıkanlar karne günü yarım altın kobani obama esad kurt seyit

Kim Jong dört gözle izledi! Yeni hamlesi…

Kuzey Kore dünyada büyük tedirginlik yaratan füze denemelerine devam ediyor.

Kim Jong dört gözle izledi! Yeni hamlesi…

Kuzey Kore’nin  kısa menzilli füze denemesi başarıyla gerçekleşti. Füze 6 dakika havada kaldıktan sonra Japonya karasularına düştü.  Böylece Kuzey Kore üç haftada üç kez başarılı füze denemesine imza attı. Füzenin savaş başlığı taşıma kapasitesi olduğu ve 450 kilometre yol kat ettiği açıklandı. 

FÜZE DIŞINDA UÇAKSAVAR GÜDÜMLÜ SİLAHLAR GELİYOR

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un silah üretiminde seri üretime geçilmesi emrini verdi.  Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA, üretilen silahların ‘ABD saldırganlığına’ karşı gerekli bir adım olduğunu belirtti. 

Kuzey Kore’nin yeni hamlesi bir süredir balistik füzelerle dünyaya meydan okumasından sonra geldi. Ulusal Savunma Bilimi Akademisi tarafından hayata geçirilen uçaksavar güdümlü silah sistemi test edildi.  Testleri Kuzey Kore lideri Kim Jong-un büyük bir merakla elindeki dürbünle an be an takip etti.

KCNA haber ajansı silahın niteliği ya da testin süresi hakkında bir bilgi vermezken, Ulusal Savunma Bilimi Akademisi tarafından organize edildiğini açıkladı.

‘DÜŞMANIN VAHŞİ RÜYALARI BOZGUNA UĞRAYACAK’

‘Bu silah sistemiyle Kuzey Kore’nin operasyon kabiliyeti mükemmel bir şekilde doğrulandı’ ifadesini kullanan haber ajansı, silahların ülke çapında dağıtılacağını ve seri üretime geçileceğini belirtti.

Haberde ‘Bu sistem  hava üstünlüğü ve silah gücüyle övünen düşmanın, vahşi rüyalarını bozguna uğratacak”  ifadesi dikkat çekti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270