Öne Çıkanlar haber ios 7 aile hekimliği kara para aşk levent kırca

Kılıçdaroğlu: Ülke nasıl yönetilirmiş dünyaya göstereyim

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Sakarya'daki konuşmasında halktan 4 yıl yetki isteyerek, "Bu ülke nasıl yönetilirmiş dünyaya göstereyim" dedi.

Kılıçdaroğlu: Ülke nasıl yönetilirmiş dünyaya göstereyim


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Diktaya, baskıcı yönetimlere izin vermeyeceğiz. Yazık, günahtır bu ülkeye. Beraber olacağız, bu ülkede huzuru ve refahı isteyenler çoğunlukta. Yani biz çoğunluktayız" dedi.

Seçim otobüsüyle Sakarya'nın Karasu ilçesinin Yuvalıdere Mahallesi'ne gelen Kılıçdaroğlu, burada halkı selamladı, otobüsten inerek traktör römorkunda kurulan yer sofrasında simit yedi, çay içti.

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada ise halk için çalışacağını, mücadele edeceğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bir Allah'ın kulu çıksın desin ki 'şu sorunu çözdüler, işsizliği çözdüler' desin, 'çiftçi ektiği ürünün karşılığını alıyor' desinler. 'Besiciler, besledikleri hayvanı sattıkları zaman alın terinin karşılığını alıyor' desinler. 'Fındık üreticisi alın terinin karşılığını alıyor' desinler. 'Çay üreticisi alıyor' desinler. 'Esnaf rahat ediyor, gelir elde ediyor' desinler. 'Türkiye'nin ihracatı sürekli artıyor' desinler. Hiçbirisi yok bunların, hiçbirisi. O zaman ben sizden yetki istiyorum. Ben öyle 13-14 yıl öyle bir yetki de istemiyorum. Ben sizden 4 yıl yetki istiyorum. 4 yıl yetki verin, bu ülke nasıl yönetilirmiş dünyaya göstereyim. Benim köşeyi dönme gibi bir derdim yok. Allah'a çok şükür aldığım aylık bana yetiyor. Çoluk çocukla beraber geçinip gidiyoruz. Siz nasıl yaşıyorsanız ben de öyle yaşıyorum, mütevazı bir hayatım var. Benim öyle saraylara, köşklere, yalılara merakım yok. Ben bu ülkenin, halkın zenginleşmesini istiyorum. Hiçbir çocuğumuz işsiz olmasın, işsiz kalmasın, benim derdim o. Her evde bereket olsun, huzur olsun benim derdim o. Çocuklarımız iş, güç sahibi olsunlar benim derdim o."

"BESLENME ÇANTASI OLAMAYACAK ARTIK"

Siyasetin konusunun din ve yaşam tarzı olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, siyasetin konusunun "Bakkal Mehmet Efendi geçinemiyorsa onu geçindirmek, bir vatandaşın çocuğu işsizse ona iş bulmak, bütün komşularla barış içinde yaşamak, Türkiye'yi zenginleştirmek, çocuklarımızın nitelikli eğitim almasını sağlamak, vatandaşın daha iyi sandık hizmeti almasını sağlamak" olduğunu belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270