Öne Çıkanlar android 6 wolfsburg haberleri katkı maddesi iran

Kato abluka altında

Diyarbakır 2’nci Taktik Hava Üs Komutanlığı’ndan kalkan F-16 savaş uçaklarının PKK’nın Kuzey Irak’taki üssü olarak bilinen Kandil’i bombaladığı bildirildi. Bombalamadan sonra uçakların üslerine geri döndüğü öğrenildi.

Kato abluka altında

Diyarbakır 2'nci Taktik Hava Üs Komutanlığı'ndan kalkan F-16 savaş uçaklarının PKK'nın Kuzey Irak'taki üssü olarak bilinen Kandil'i bombaladığı bildirildi. Bombalamadan sonra uçakların üslerine geri döndüğü öğrenildi.
PKK'nın Kuzey Irak'taki ana karargahı olarak bilinen Kandil ve çevresinde bulunan diğer kamplar Diyarbakır'dan kalkan F-16 savaş uçakları tarafından bombalandığı bildirildi. 12 kadar uçak tarafından bombalanan Kandil ve çevresinde meydana gelen zararlar konusunda çekilen görüntülerin incelenmesiyle ortaya çıkacak. Kandil'deki hareketliliği tespit eden İnsan hava araçlarından elde edilen koordinatlara göre hava harekatın düzenlendiği öğrenildi. Kandil'de zaman zaman bin kadar örgüt mensubu bulunuyor. Kandil'de ayrıca, örgütün ağır silahlarının bulunduğu cephanelikte bulunuyor.
KATO ABLUKADA
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçe merkezi yakınındaki Kato Dağı'ndaki PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için havadan ve karadan düzenlenen operasyon şiddetli çatışmalarla devam ediyor. PKK'lıların açtığı ilk ateş sırasında bir askerin şehit olduğu 2'sinin yaralandığı bölgede hem karadan hemde havadan operasyon sürüyor. 100 kadar örgüt mensubunun bulunduğu bölgeyi çembere alan güvenlik birimleri, yaklaşık 2 bin askerin katılımı ile arazi taraması yapıyor. Şırnak 23'ncü Jandarma Sınır Tümeni ile Hakkari'deki askeri üslerden kalkan kobra helikopterleri, Kato Dağı'nda birçok hedefi bombaladı. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte operasyona katılan asker sayısı arttırıldı. Helikopterlerle birçok stratejik noktaya özel eğitimli askerler indirildi. PKK'nın olası saldırılarına karşı teyakkuz durumda bulunan güvenlik birimleri, olası patlayıcılara karşı araziyi detektörlerle tarıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270