Öne Çıkanlar sneijder haber google play store haberleri sağlık lisesi puanları

Kadınlar Trump'a karşı ayaklandı

ABD’nin Chicago kentinde, Dünya Kadınlar Günü ve polis şiddetine dikkati çekmek amacıyla düzenlenen iki ayrı gösteride, Başkan Trump ve politikaları eleştirildi.

Kadınlar Trump'a karşı ayaklandı
Kluczynski Federal Binası önünde başlayan gösterilerin ilki, Dünya  Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleşti. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu yüzlerce kişilik gösterici grubu, Başkan Trump’ı ve politikalarını eleştirdi.
Trump  öncesine dayanan kadın çalışanlara yönelik ücret eşitsizliğinin, yeni dönemde de devam ettiği vurgulanan eylemde, “Ücret adaleti istiyoruz”,“Haksızlığa son” ve “Trump'a, Ku Klux Klan’a ve ırkçı ABD'ye hayır" yazılı pankartlar taşındı.
Konuşmaların ardından grup, State Caddesi üzerindeki “Target” mağazasına kadar yürüdü. Mağazanın girişini kapatan eylemciler, konuşma  yaptıkları süre boyunca içeri giriş ve çıkışlara izin vermedi. Target’ın kadın  çalışanları “sömürdüğünü” öne sürülen gösteri sırasında çok sayıda kadın polis  memurunun da görev yaptığı gözlendi.
Kentteki ikinci gösterinin hedefinde ise Trump’ın yanı sıra Chicago  polisi vardı. İlk gösteri ile aynı yerde başlayan gösteri, yapılan konuşmaların  ardından gerçekleşen yürüyüşle devam etti. Polis şiddetine dikkati çekmek isteyen  eylemciler, “Siyahların hayatı da önemlidir” ve “Adalet yoksa barış da yok” şeklinde sloganlar atarak Trump Tower önüne kadar yürüdü. Polisin, sivil bir  mekanizma tarafından denetlenmesi gerektiğinin altı çizilen eylem olaysız sona  erdi.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283