Öne Çıkanlar haber ios 7 aile hekimliği kara para aşk levent kırca

Kaçırılan uzman çavuş yaşadıklarını anlattı

Diyarbakır’da teröristlerce kaçırılan uzman çavuş yaşadıklarını anlattı

Kaçırılan uzman çavuş yaşadıklarını anlattı

Diyarbakır'da teröristlerce kaçırılan uzman çavuş yaşadıklarını anlattı...
Diyarbakır-Bingöl karayolunda teröristlerce kaçırılan ve 4 gün sonra serbest bırakılan Uzman Çavuş Yetkin Beğen yaşadıklarını anlattı
-Jandarma Uzman Çavuş Beğen:
"Yolu kapatan şahısların silahlı olmaması ve önümde bekleyen diğer araçlarda bazıları kadın ve çocuk sivil vatandaşların olması nedeniyle yanımda şahsi güvenliğim için taşıdığım tabancamı kullanma gereği hissetmedim. Çünkü herhangi bir çatışmada yola 200 metre mesafede bekleyen eli silahlı kişilerin bize doğru hedef gözetmeksizin ateş edebileceğinden endişe ettim"
"Yüzleri kapalı olan iki kişi yanıma yaklaştı ve kimliğimi istediler. Kendilerine kimliğimi verdim ve aldatma cevaplarla olay büyümeden kendilerini atlatmaya çalıştım. Ancak içlerinden biri kiraladığım aracın torpido gözünü kontrol etti ve tabancamı gördü"
- Kenevir tarlalarına yönelik operasyonlara ilişkin sorular
Alıkonulduğu sürede sayıları 20-25 arasında olduğunu tahmin ettiği terörist grubunun içinde kaldığını ve bulundukları yere sürekli araçların gelip gittiğini kaydeden Uzman Çavuş Beğen, şöyle devam etti:
"Aralarından biri bana Lice'de meydana gelen olaylar nedeniyle alıkonulduğumu, terörist grubun Kayacık Köyündeki olayları organize etmek maksadıyla bu bölgeye geldiğini, Kayacık Köyüne arkadaşlarının sivil kıyafetli olarak gittiklerini açıklayarak olaylar büyürse beni Irak'ın kuzeyine götürebileceklerini, buna hazırlıklı olmam gerektiğini söyledi"
Bana daha sonra nerelerde çalıştığımı, hangi çatışmalara girdiğimi, bölgedeki askeri tertiplenmeyi, karakol ve üs bölgelerinde kaç asker ve ne kadar silah ile araç bulunduğunu sordular. Özellikle bölgedeki kenevir tarlalarına yönelik yeni operasyonlar planlanıp planlanmadığına yönelik soruları dikkatimi çekti. Ellerinde çok sayıda el yapımı patlayıcı (EYP) olduğunu ve hint keneviri yetiştirenlerin kendilerinden tarlalarını korumaları konusunda talepte bulunduklarını söylediler."
1 Temmuz akşamı kendisine iyi davranıldığı ve teröristlerin barış istediği gibi konularda konuşmaya zorlandığını anlatan Beğen, bu konuşmalarının kameraya kaydedildiğini tahmin ettiğini ifade etti.
"1 Temmuz akşamı beni BDP yetkililerine teslim edeceklerini söylediler ve yaklaşık yarım saat yürüdükten sonra bir yola indirdiler" diyen Beğen, kendisini ikisi silahlı 5 kişilik başka bir gruba teslim ettiklerini söyledi. Beğen, "Bu grup da aynı gece saat 21.30 sularında aralarında bir kadının bulunduğu dört kişilik başka bir gruba kendisini teslim ettiler. Gece saat 23.00 sularında Diyarbakır il merkezine vardık ve beni Ofis semtinde serbest bıraktılar" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Altın FiyatlarıIstihbarat

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270