Öne Çıkanlar android 6 sneijder haberleri haberi ios 7

İsrail Özür Dilemeye Hazırlanıyor

Yediot Ahronot gazetesi, İsrail’in Türkiye’den özür dileyeceğini iddia etti.

İsrail Özür Dilemeye Hazırlanıyor

Yediot Ahronot gazetesi, İsrail'in Türkiye'den özür dileyeceğini iddia etti

Yediot Ahronot gazetesi, Amerika Birleşik Devletleri'nin iki yakın müttefiğini uzlaştırmak için yeni bir arabuluculuk girişiminde bulunduğunu yazdı.
Gazetenin haberinde, İsrail'in, 9 Türk'ün hayatını kaybettiği kanlı Mavi Marmara baskını nedeniyle Türkiye'den özür dilemek için "Washington'un Pakistan'dan özür dileme" biçimini örnek alacağı belirtildi.
İsrail'in ırkçı Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Ankara ile yaşanan gerginliği aşmak için Amerikan diplomasisini örnek alabileceğini söyledi.
Lieberman, Amerikan ordusunun geçen yıl Kasım ayında Afganistan sınırı yakınında yanlışlıkla 24 Pakistan askerini öldürdüğünü hatırlattı.
Amerikan Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, ülkesinin, "Pakistan ordusunun kayıpları için üzgün olduğunu ve bir daha tekrarlanmaması için çaba göstereceğini" söylemişti.
Bunun tam bir özür olmadığını ifade eden İsrail Dışişleri Bakanı, "Eğer Türkler Amerikalıların kullandığı bu ifadeyi kabul ederlerse, bunu söylerim. Bunu kabul etmeye hazırım" dedi.
Lieberman, İsrail'in, kanlı Mavi Marmara saldırısı sebebiyle, Ankara'dan özür dilenmesine karşı çıkıyordu.
Amerikan insansız hava araçlarının 24 Pakistan askerini öldürmesi, İslamabad ile Washington arasındaki ilişkileri donma noktasına getirmişti.
Pakistan'ın Afganistan'daki NATO askerlerine erzak götürmek için kullanılan karayolunu açmayı reddetmesi üzerine, Washington İslamabad'dan özür dilemişti.
Anahtar Kelimeler:
AhberlerGöz Damlası

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270