Öne Çıkanlar ios 7 kara para aşk yılbaşı bilet fiyatları manisa android 6

İnterpolden istihbarat geldi, İstanbul'da fidye operasyonu yapıldı

İspanyol Interpolu Türk polisini uyardı. 210 bin euro fidye istenilen rehine Joseramn H.G. için düzenlenen operasyon başarıyla sonuçlandı. Türk polisi interpolden aldığı istihbaratı başarılı bir operasyonla kurtardı.

İnterpolden istihbarat geldi, İstanbul'da fidye operasyonu yapıldı

 İspanya İnterpolu Türk polislerine bir istihbarat vererek 31 yaşında bulunan Joseramn H.G. için 210 bin lira karşılığında kaçırılan vatandaşları hakkında bilgileri verdi. Polis bu haber doğrultusunda kolları sıvadı. Ümraniye'de belirlenen bir adrese baskın yapan Türk polisi İspanya vatandaşını kurtardı. 2 fidyeci de olay yerinde yakayı ele verdi.

Şüpheliler sorguya alınırken olayın detayları da ortaya çıktı. İspanya'da tekstil işi yapan Joseramn H.G.'nin annesi Maria G. ikinci evliliğini Türk vatandaşı Levent İ. ile yaptı. Ancak Levent İ, İspanya'da uyuşturucu ticareti yapmak suçundan tutuklandı. Bir süre sonra da Türkiye'ye iade edildi. Levent İ.'nin arkadaşı olan ve İspanya'da restoranı bulunan Süleyman A. iddiaya göre, İstanbul'da bulunduğu tarihlerde Maria G.'ya "Gelin, sizi Levent'le görüştüreyim"dedi. Anne Maria G. de oğulları Joseramn H.G. ve Levent İ.'den olan Alpay ile İstanbul'a geldi. Fatih'te bir kafede buluştukları Süleyman A., anne Maria G.'ye "Kocanın bana borcu vardı. Oğlun Joseramn bende kalacak. 210 bin Euro gönderirsin" dedi. Anne de diğer oğluyla İspanya'ya döndü. Buradaki yakınlarından 180 bin Euro temin eden anne, parayı Süleyman A.'ya göndermeden polise gitti. 

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre, İspanya İnterpol Daire Başkanlığı, 5 gün önce Ankara İnterpol Daire Başkanlığı'na gönderdiği yazıda Joseramn H.G.'nin 10 Şubat günü İstanbul'da kaçırıldığını, fidyecilerin anne Maria G.'den 210 bin Euro istediğii bildirdi. "Acil" kodlu gelen yazı hemen İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri de harekete geçti. 6 Şubat günü annesi Maria G. ile İstanbul'a gelen Joseramn H.G.'nin Ümraniye'de bir adreste tutulduğu tespit edildi. Düzenlene operasyonla Joseramn H.G. kurtarılırken fidyeciler Süleyman A. ve Ali R. silahlarıyla yakalandı.


Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadesine başvurulan Joseramn H.G. de kendisini kaçıranların üvey babasının arkadaşları olduğunu söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283