Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber mamak belediyesi İstinat duvarı i İstinat duvarı çöktü

İngilizler Türkiye'ye yöneldi!

BCCT Başkanı Gaunt, İngiliz şirketlerin son aylarda ürün almak için neden Türkiye'yi tercih ettiklerini açıkladı. Gaunt ayrıca, Türkiye'deki markalaşma konusunda uyarıda bulundu.

İngilizler Türkiye'ye yöneldi!
Türkiye'deki İngiliz Ticaret Odası (BCCT) Başkanı Chris Gaunt, İngiliz şirketlerin dışarıdan temin edeceği ürünleri almak için daha önce Asya'ya gittiğini ancak son 18 aydır kalite, seyahat ve kazanılan zaman gibi sebeplerle Türkiye'yi tercih ettilerini ifade etti.

BREXIT TÜRKİYE'YE YARAYABİLİR

Dünyanın bir türbülansa girdiğini ve yatırımcıların global anlamda biraz gergin olduğunu dile getiren Gaunt, "Bu güçlü ilişkinin Brexit sonrasında iki ülke arasında oluşabilecek yeni serbest ticaret anlaşmaları ile daha da kuvvetlenmesi muhtemel." ifadesini kullandı.

'TÜRKİYE'DE MÜHENDİSLİK GÜÇLÜ AMA...'

Chris Gaunt, İngiliz ihracatçılar için Türkiye'deki fırsatların teknoloji, inovasyon, sağlık hizmetleri, altyapı hizmetleri ve tarım olduğunu belirterek, Türkiye'yi bölgesinde gelişen üs olarak gördüklerini söyledi.
Türk firmalar ile iyi ilişkiler geliştirilmesinin İngiliz şirketlere yardımcı olacağını ifade eden Gaunt, şöyle devam etti:
"Türkiye, mühendislikte çok güçlü. Türkiye güzel ürünler üretiyor. Bu ürünleri üreten Türk firmalarının çoğu diğer firmalar için çalışıyor, Türk markası oluşturmak için çalışmıyorlar. Beko ve Arçelik bunun dışında... Bu şirketler global hale geldi. Ama bunların dışında fazla bir marka yok.''

NEDEN TÜRKİYE'Yİ TERCİH EDİYORLAR?

Gaunt, İngiliz şirketlerin Türkiye'yi tercih etmesi ile ilgili de, ''İngiliz şirketleri dışarıdan temin edeceği ürünleri almak için daha önce Hindistan, Çin, Güneydoğu Asya'ya gidiyordu. Son 18 aydır Türkiye'ye geliyorlar. Çünkü burada daha çok yetenekli insan var. Aynı zamanda Türkiye İngiltere'ye daha yakın, sadece 3,5 saat sürüyor. Burada fiyatlar biraz daha pahalı ama kalite, seyahat ve kazanılan zaman... Bütün bunlar Türkiye'yi daha cazip yapıyor." ifadelerini kullandı.

'OLUMSUZ HABERLER ETKİLİYOR'

BCCT Başkanı Gaunt, İngiltere'ye gittiğinde Türkiye'yi tanıttığını belirterek, insanların gazete okuduğunda Türkiye hakkında olumsuz haberler gördüğünü, bunun da Türkiye'de iş yapmalarına engel olduğunu ifade etti. Gaunt, İngiltere'deki bazı medya kuruluşlarının Türkiye hakkında abarttığını da söyledi.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270