Öne Çıkanlar gezme 13 yaşında şehit yavuz sultan selim koray aydın

İlköğretim okulu önünde bomba alarmı

Eyüp'te, bir ilköğretim okulu önünde, ucunda bomba süsü verilmiş bir paket bulunan pankart, uzman ekiplerin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi.

İlköğretim okulu önünde bomba alarmı

Sabah saatlerinde Sokullu Caddesi üzerinde bulunan bir ilköğretim okulu önünde asılı olan ve iddialara göre bir minibüsün çarpması sonucu okul giriş kapısı önüne düşen şüpheli pankartı gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, pankartın ucunda bantla beze sarılı bir paket gördü. Bunun üzerine caddeyi araç ve yaya trafiğine çift yönlü kapatarak çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis, olay yerine bomba imha ekiplerini çağırdı. Bu sırada okul yetkilileri de öğrencilerin teneffüse çıkmamaları ve pencerelerden uzak durmaları konusunda anons yaptı.


Olayı haber alarak çocuklarını merak eden bazı veliler de okula geldi. Bazı öğrenciler ise dışarıda ne olduğunu merak ederek pencerelerden baktı.

Bir süre sonra olay yerine gelen Bomba İmha ekipleri, özel kıyafetlerini giyerek, ucunda paket olan şüpheli pankarta fünye ile müdahale etti. Kontrollü bir şekilde patlatılan paketin içinden piknik tüpü çıktı. Polis, piknik tüpünü ve pankartı incelemek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.
Anahtar Kelimeler:
BombaIlkokul

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270