Öne Çıkanlar haber ios 7 aile hekimliği kara para aşk levent kırca

Halkoyunları kurs kayıtları başladı

Mamak Belediyesi, yeni dönem halk oyunları ekibini kurmak için kolları sıvadı. Halkoyunu kurs kayıtlarına başlayan belediye, çalışmalarını MKM başta olmak üzere, Başak Gençlik ve Spor Merkezi, Mamak Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi ve Mamak Spor Salonu’nda sürdürecek.

Halkoyunları kurs kayıtları başladı
Halkoyunu ekibinde yer almak isteyen 8 yaş ve üzeri gençlerin kimlik fotokopisi, 2 fotoğraf ve kayıt formu ile başvuracağı kurslar, ücretsiz gerçekleşiyor. Kursiyerler yıl boyunca uzman eğitimcilerden Seğmenler başta olmak üzere Trabzon, Kırklareli, Burdur, Artvin, Van, Gaziantep oyunlarını öğrenecek. Unutulan değerlere sahip çıktıklarını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Türkiye’nin 7 ayrı bölgesine ait birbirinden güzel oyunlara sahibiz. Halk oyunları kültürümüzün yaşayan en önemli değerlerinden biri. Biz bu değerlerimize sahip çıkmak, yaşatmak ve gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılmasını sağlamak zorundayız. Kurslarımıza herkesi  bekliyoruz” dedi.
 
 
Etkinliklerde sahne alacaklar
Folklorcular, düzenlenen yarışmalarda Ankara’yı ve Mamak’ı temsil etmenin yanı sıra Mamak Belediye’sinin yıl içerisinde düzenleyeceği çeşitli etkinliklerde sahne alacak. Aynı zamanda ekip, yurt içi ve yurt dışı etkinliklerde de Mamak Belediyesi’ni temsil edecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270