Öne Çıkanlar haberleri elazığ 18 kara para aşk haberi

Halep’te katliam var

Suriye'de Esed güçleri ve İran komutasındaki milislerin ağır bombardımanlarıyla katliamların yaşandığı doğu Halep’te sıkışan küçük çocuğun feryadı yürekleri dağladı.

Halep’te katliam var
Suriye'de Esed güçleri ve İran komutasındaki milislerin ağır bombardımanlarıyla katliamların yaşandığı doğu Halep bölgesindeki yaşlı, kadın ve çocuklar kurtarılmak için çığlıklarını yükseltmeye çalışıyor.
Halep'te rejim bombardımanlarında enkaza dönmüş binaların önünde kaydedilmiş görüntüsü sosyal medyada yayınlanan yaşlı bir Halepli, içinde bulunduğu durumu feryat ederek anlattı.
Görüntülere yaşlı Halepli'nin şu ifadeleri yansıdı: "Biz Halep'te ölüyoruz! Biz açız! Çocuklarımız kesiliyor! Kadınlarımız çöktü! Hiçbir şeyimiz kalmadı. Nerdesiniz? Bizi dinleyenler, Allah'tan korkun! Ey Araplar! Ey Müslümanlar! Ey Allah'ın yarattığı insanlar! Nerdesiniz? Biz ölüyoruz! Biz kesiliyoruz! Hiçbir şeyimiz kalmadı! Su kalmadı! Bizi duyan kimse bizi kurtartsın!"

CESETLER KALDIRILAMIYOR

AA'ya ulaşan yeni ses kayıtları, rejim ve İran komutasındaki milislerin 6 kilometrekarelik alana sıkıştırdığı onbinlerce sivilden öldürdüğü pek çok kimsenin cesedinin, bulundukları yerlerden kaldırılmadığını gösteriyor.
Ses kaydını internet üzerinden ulaştırmayı başaran Halepli anne Fatıma, halkın çaresizliğini şöyle aktardı: "Selamun Aleyküm. Ellerinizden öpeyim, bir şey yapın! Sokaktaki insan​ cesetleri çiğerlerimizi yakıyor. Ellerinizden öpeyim, ne olur bir şey yapın! Ne olur bizi bu durumdan kurtartmak için harekete geçin. Burası cesetlerle doldu. Allah için harekete geçin!
Bir diğer aile de AA'ya bombardımanlar ve ölümler nedeniyle şoka giren çocuklarının çığlık çığlığa ağlayarak konuştuğu ses kayıtlarını iletti.

ÇOCUKLAR “KÖMÜR” OLDU

Halepli çocuk Ammar, duyduğu korkuyu şöyle anlattı: "Uçak sabahtan beri bizi vuruyor! Hastane yok! Çocukların cesetleri kömür oldu! İlaç yok! Yemek yok! "
Halep'teki durumu anlatmak için başka bir aile de kız çocukları Selma'nın ses kaydını paylaştı. Selma, yardım çığlığını ağlayarak şu ifadelerle dile getirdi: "Allah için bizi buradan çıkartın! Bizi mahvettiler! Allah için bizi çıkartın! Beşşar bizi öldürdü! Ne olur bize yardım edin! Ne olur bizi çıkartın buradan!

Rejim, Rusya ve İran komutasındaki milisler, son 28 günde Halep kent merkezinin doğusuna düzenledikleri saldırılarda bin 71 sivili öldürürken binlercesini yaraladı.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270