Öne Çıkanlar yınca evcimik android 6 haberi gs ios 7

Hain Saldırıları Kınadılar

Devletin zirvesi hain saldırıları kınadı

Hain Saldırıları Kınadılar

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , Hakkari ve Bingöl'den gelen şehit haberleri üzerine yazılı bir açıklama yaptı .
Cumhurbaşkanı , "Yüreğimizi dağlayan bu hain saldırıları nefretle tel'in ediyorum." dedi.
Meclis Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Edoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da başsağlığı mesajları yayınladı .
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül açıklamasında şunları kaydetti ;
"Mayın patlaması sonucu, dün Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 4 askerimizin, bugün de Bingöl-Erzurum Karayolu'nda 8 polisimizin şehit olması nedeniyle, büyük üzüntü duyuyorum.
Yüreğimizi dağlayan bu hain saldırıları nefretle tel'in ediyorum.
Teröre karşı mücadeleyi sarsılmaz bir kararlılık, büyük bir cesaret, fedakarlık ve onurla yürüten güvenlik güçlerimize, devletimizin ve milletimizin güveni ve desteği tamdır.
Bu hain saldırılarda şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Türk Polis Teşkilatı'na başsağlığı diliyorum. Evladını, eşini, babasını mukaddes vatan inancı uğrunda şehit vererek büyük bir üzüntü yaşayan ailelerimizin acısını yürekten paylaşıyor, kendilerine sabır ve metanet temenni ediyorum. Yaralı askerlerimize ve polislerimize acil şifa dileklerimi iletiyorum."
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek de başsağlığı mesajında; "terörün ülkemizi rehin almasına ve oluşturmak istediği kaos ve terör iklimine izin vermeyeceğiz. Güvenlik güçlerimiz bütün gücüyle bu eli kanlılarla mücadele etmeye ve tek bir terörist kalmayıncaya kadar operasyonlarını sürdürmeye devam edecektir." dedi.
Başbakan Erdoğan da , Hakkari ve Bingöl'deki saldırılarda şehit olan asker ve polislerimiz için Genelkurmay Başkanı ile İçişleri Bakanı'na ayrı ayrı mesaj göndererek başsağlığı dileklerini iletti .
CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da yaptığı yazılı açıklamada, "İnsanlık suçu olan terör bugün yine yüreklerimize ateş düşürdü. Yine analar ağladı. Şiddetle lanetlediğimiz bu terörist saldırıda şehit olan 8 polisimize rahmet, ailelerine yakınlarına ve emniyet teşkilatına sabır ile başsağlığı, yaralı polislerimize de acil şifalar diliyorum" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283