Öne Çıkanlar ios 7 haber android 6 sneijder yınca evcimik

Günlük 1 milyon dolarlık masrafa büyük tepki!

ABD halkı, ABD'nin yeni first Ladysi Melania'nın günlük 1 milyon dolarlık güvenlik masrafının ödedikleri vergilerden karşılanmasını istemiyor.

Günlük 1 milyon dolarlık masrafa büyük tepki!
ABD başkanlığını devralmaya hazırlanan Donald Trump'ın eşi Melania Trump'ın Beyaz Saray'a taşınmayarak New Yorkta yaşama kararıyla ortaya çıkan güvenlik masrafları New York halkınının tepkisine neden oldu.

Beyaz Saray'ın yeni First Ladysi Melania Trump, oğlu Barron'ın eğitimi nedeniyle New Yorktaki Trump Tower'da bulunan evlerinde yaşamaya devam edeceğini açıklamıştı.

Melania Trump'ın Manhattan'da ikamet etmesi ile ortaya çıkan yüksek güvenlik maliyeti ve artan güvenlik riskleri ise halkın eleştirisine yol açtı.
Tahminlere göre Trump ailesinin New York'ta kalmasının Gizli Servis'e ve polislerin maaşları ile fazla mesai ücretlerini ödeyen New York belediyesine masrafı günlük 1 milyon dolar olacak. Bu nedenle First Lady'nin New York'ta yaşama kararını eleştiren New York halkı, Melania Trump'ın güvenlik masraflarının vergileriyle ödenmemesi için imza kampanyası başlattı.

İnternette başlatılan kampanyada şu ana kadar 135 bin imza toplandı. Kampanya, 150 bin imzaya ulaşması durumunda New York Valisi Andrew Cuomo ve

Belediye Başkanı Bill De Blasio'ya sunulacak.

İmza metninde, "New York vergi mükellefleri, Melania Trump'ın New York'ta kalması için günde 1 milyon doları ödemeyi reddediyor." ifadesi yer alıyor.
New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, ABD Başkanının ailesinin ve ekibinin güvenliğinin sağlanması gerektiğini, şehrin ise maliyetlere, özellikle polislerin ve güvenlik görevlilerinin fazla mesai ücretlerinin ödenmesinde kent bütçesinin desteğine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283