Öne Çıkanlar haber manisa haberleri haberler haberi

Gülen cemaatine yakın olan medya platformları ortadan kaldırılıyor!

Geçtiğimiz günlerde Tivibu ve Digitürk'ten kaldırılan Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen televizyon kanallarının "Anayasal düzene karşıtlığı" iddiaları ile kablolu tv ve teledünya platformlarından da kaldırıldığı duyuruldu.

Gülen cemaatine yakın olan medya platformları ortadan kaldırılıyor!
 Gelen şikayetleri görüp e-posta yolu ile cevap veren Teledünya ekibi vermiş olduğu cevapta: "Merhaba, tarafımıza ilettiğiniz konu belirli kanalların yönetim kurulu kararı ile Teledünya platformlarından kaldırılmasına karar verilmiştir" denildi.

RTÜK ekibinin CHP kontenjanında bulunan Süleyman Demirkan bu uygulamaların normal bir durum olmadığını belirterek şu cümleleri belirtti: "Bu sadece sıkıyönetim bir dönem ve diktatörlük ile yapılır. Yargı kararı olmadan savcı marifeti veya siyasi emir kullarındaki bürokratların bu denli tasarrufları yapması Türkiye'ye yakışmıyor. Seçime 15 gün kala seçmenlere iktidar partisi dışında muhalefet olan tüm parti kadrolarının seçmenlere ulaşmasını engellemeye çalışan düşünce cahilliktir, hırstır. Yapılanlar basın özgürlüğüne bir darbedir. Bu da son tahlilde en temel hak olan oy kullanma hakkını kullanacak vatandaşın, özgürce iradesini belirleme hakkına darbedir. Bu sürdürülemez bir politika. ‘Yaptım oldu’ anlayışıyla 1 Kasım’a kadar belli televizyon kanallarını susturup, farklı partilerin sesini seçmene duyurmasını engellemeye çalışıyorlar. RTÜK’e bile danışmıyorlar. Tüm uygulamalar bu kanalların yayından çıkarılmasını gerektirecek ihlalleri, suçları var mı? Sicilleri nedir diye bakılmadan yapılıyor.”  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270