Öne Çıkanlar kara para aşk haber haberleri 21 eylül 23 nisan

Gökçek böyle açıkladı: Zırhlı birlikler...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, yeni bulvar için protokol imzaladı.

Gökçek böyle açıkladı: Zırhlı birlikler...
Milli Savunma Bakanlığı binasında gerçekleşen protokol imza töreninde konuşan Başkan Gökçek, Ankara'nın nüfusunun 5 milyon 270 bin olduğunu ve Ankara'da müthiş bir gelişme olduğunu belirterek, "Bunun karşılığında da inanılmaz bir araç trafiği var. Ben Belediye Başkanı olduğumda Ankara'da 350 bin araç vardı. Şu anda trafiğe kayıtlı yaklaşık 1 milyon 800 bin araç var. Ayrıca Ankara plakası harici yüzde 20 oto var. Bunların hepsini üstüne koyduğumuz zaman Ankara'nın, inanılmaz bir trafik artışına mazhar olduğunu görüyoruz" diye konuştu.

Özellikle doğu-batı istikametindeki alternatifleri çoğaltmak için uğraştıklarını kaydeden Başkan Gökçek, Sabancı Bulvarı'nın gelip askeri alana dayandığını ve askeri arazi nedeniyle ileri gidemediğini söyledi. Gökçek, "Şimdi Allah kısmet ederse, yapacağımız protokolle Sabancı Bulvarı'nı, Bağlıca Bulvarı'na kadar bağlayacağız" şeklinde konuştu. Bakan Işık'a da Etimesgut, Sincan ve Eskişehir Yolu bölgelerindeki mevcut trafik yoğunluğuna ilişkin fotoğrafları ve yeni bulvar projesine ilişkin krokileri gösteren Başkan Gökçek, sözlerine şöyle devam etti:

"Bağlıca Bulvar'ında, özellikle Sabah saatlerinde muazzam bir doluluk oluyor. Bu trafiği Ankara yönüne, özellikle Eskişehir Yolu'ndan değil de direkt yeni yapacağımız bulvardan aktarmak, Bağlıca Bulvarı'nı rahatlatacaktır. Sabancı Bulvarı'nı yeni açacağımız 4 kilometrelik yolla bağlayacağız. Kısmet olursa Sayın Bakanımızla bu konuda da görüşmelerimiz var. Genelkurmayımızın buralara düşünmüş olduğu tesisler var. Tam bu tesislerin arasından havaalanına kadar gidebilecek yeni bir yol da açılabilecek. Bu 4 kilometrelik yolu bu protokole müteakip Allah kısmet ederse önümüzdeki yaz aylarının sonuna doğru yetiştirmiş olacağız, üzerindeki alt üst geçitlerle birlikte. Bu konuda Sayın Bakanımızın, Genelkurmay Başkanlığımızın göstermiş olduğu anlayıştan dolayı, tüm Ankaralılar adına teşekkürlerimi sunuyorum."

BAŞKENTİMİZ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR, GELİŞİYOR

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da "Başkentimiz her geçen gün büyüyor, gelişiyor. Adeta kabuğuna sığmayan bir şehir konumundaö diyerek söze başladı. Büyüyen şehirlerde yaşanan sorunların başında ulaşım ve trafik sorununun geldiğini belirten Bakan Işık, "Sayın Gökçek Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu günden bugüne kadar bu sorunların çözümü için çok ciddi gayret gösterdi ve bunun sonucunda da Ankara, aslında nüfus artışından çok daha güçlü bir şekilde alt yapıya kavuşmuş oldu" dedi.

TRAFİKTE CİDDİ RAHATLAMA OLACAK

Projenin gerçekleşeceği bölgede yaşanan trafik yoğunluğunu giderilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Işık, "Sonuçta bu araziler milletin arazisi, milletin ortak kullanımı için ortak ihtiyaçları için ve askeri gereklilikleri de göz önünde bulundurarak bu ihtiyaç duyulan arazileri veriyoruz. Bundan sonra da askeri gereklilikleri özellikle dikkate alarak, bu tip talepleri yerine getireceğiz. Önemli olan Ankaralıların daha rahat ulaşım sağlamaları ve ulaşım açısından gerekli alt yapının yapılabilmesi için bu alanlarda gerekli tahsisi yapmak. İnşallah bu bulvarlar da birleştirilince, eminim bizim o bölgedeki trafiğimizde ciddi bir rahatlama olacak. Oradaki insanlarımızın işlerinden evlerine dönüşü veya evlerinden işlerine gidiş saatlerinde önemli bir rahatlama olacak" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Sabancı Bulvarı ile Bağlıca bölgesini birbirine bağlayacak 4 kilometre uzunluğunda ve 5+5  10 şeritten oluşacak yeni bulvarın protokol imzaları atıldı.



 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270