Öne Çıkanlar yılanların öcü yeni bölüm fragmanı melih gökçek sneijder gs android 6

Fransa yüzlerce kadın sokaklara döküldü!

Fransa'nın başkenti Paris'te yüzlerce kadın, Aulnay-sous-Bois banliyösünde 22 yaşındaki bir gence polisin yaptıklarını protesto etti.

Fransa yüzlerce kadın sokaklara döküldü!
Fransa’da başkent Paris’in banliyölerinden Aulnay-sous-Bois’da polis şiddetine karşı protesto eylemi düzenlendi.
Gösterinin fitilini geçtiğimiz haftasonu bölgede devriye görevindeki polislerin sokakta çevirdikleri Theo adlı 22 yaşında bir gencin copla ırzına geçtiği iddiası ateşledi.

Semtin eski Belediye Başkan yardımcısı Abdallah Benjana, olayın bir sosyal patlamayı tetikleyeceğinden endişeli: "Burada neler oluyor. Zaten sorun doğuracak yeterince gerilim yokmuş gibi. Bu çevrede yeterince patlamaya hazır barut olmadığını mı sanıyorsunuz? İşsizlik, güvensizlik, yüksek kiralar… Gelecek belirsizliği. Bir genç adama bunu yapıyorsunuz. Bütün bunlar sadece bir patlamaya yol açar."

'Theo için adalet' sloganları atarak olayın meydana geldiği belirtilen sokağa yürüyen protestocular öfkeliydi: "Polisin yaptığı kabul edilemez. Hergün böyle. Polis ne zaman gelse böyle istismar edici kontroller yapıyor. Her zaman böyleydi."

Olaya karıştığı tespit edilen polislerden biri ‘copla taciz’den suçlanarak hakkında soruşturma başlatıldı; beraberindeki diğer üç polis ise ‘kasıtlı şiddet uygulamaktan’ suçlanıyor.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283