Öne Çıkanlar taner yıldız altın fiyatları muzaffer yıldırım kimdir haberler müslümanlar

Felç mi, yoksa öldü mü? Esed günlerdir kayıp!

Beşar Esed için önce felç geçirdi komada, sonra öldü iddiaları dünya gündemine bomba gibi düştü. Suriye iddiaları yalanladı ancak Esad'ın hala ortaya çıkmaması kafaları karıştırdı.

Felç mi, yoksa öldü mü? Esed günlerdir kayıp!
Suriye’de son günlerde farklı bir hareketlilik yaşandı. Bir çok farklı medya kuruluşu Esed’in felç geçirdiği, komada olduğu ve  öldüğünü iddia etti, rejim iddiaları yalanladı ancak  Esed’in hayatta olduğuna dair somut bir delil sunamazken, Esed'in günledir ortada olmaması kafaları karıştırdı.

İLK KOMA İDDİALARI GÜNDEME GELDİ

Yaklaşık 10 gün önce göz şikayeti ile hastaneye başvuran Esed'in beynin tümörü olduğu ve komada olduğu ileri sürülmüştü.

EL CEZİRE MUHABİRİ: FELÇ GEÇİRDİ

Öte yandan El Cezire  muhabiri Faysal Kasım ise Esed'in felç geçirdiğini ve vücudunun yüzde 70'inin iptal olduğunu anca şuurunun açık olduğunu ileri sürdü. Esed rejimi yanlısı Lübnanlı Al-Diyar Gazetesi de Esed'in felç geçirdiğini doğruladı.

FRANSA: KORUMASI ÖLDÜRDÜ

Bu aşamada Fransız Gazetesi Le Point 'in 'Esad koruması tarafından öldürüldü' iddiası gündeme bomba gibi düştü.

RESMİ MAKAMLAR YALANLADI AMA GÜNLERDİR KAYIP

Peş peşe gelen bu iddiaların ardından Suriye'de resmi makamlardan yalanlama geldi ancak Esed’in hayatta olduğuna dair somut bir delil sunulmadı. Üstelik her olayda anında televizyona çıkıp açıklama yapan Esad'ın bu son iddialar karşısında hala ortaya çıkmaması kafaları karıştırdı.

RUS ASKERLERİ NÖBET TUTUYOR

Esad'ın sağlığı ile ilgili tartışmalar sürerken Rus askerlerinin bu süreçte kamu binaları önünde sıkı güvenlik önlemleri alması ve Esed'in kimseyle görüştürülmemesi da iddiaları güçlendirir yönde.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270