Öne Çıkanlar notebooklar fetva sana akyurt ios 7

Erdoğan: Gelecekleri varsa görecekleri de var

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'onları durduracak güç yok denen' Şii milisler Haşti Şabi'ye hodri meydan...

Erdoğan: Gelecekleri varsa görecekleri de var
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akademik Yıl Açılış töreninde Musul'u kurtarma operasyonu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

ERDOĞAN'DAN HODRİ MEYDAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzmanlar tarafından "Musul merkezine girmeye kalkarsa bunları durduracak herhangi bir güç yok." denen 30 bin Haşti Şabi milisleri için "gelecekleri varsa görecekleri de var" dedi.
Musul Arap ve Türkmenlerin yaşadığı, ağırlıklı olarak Sünnilerden oluşan bir bölgedir. Şimdi bize burada bir Sünni – Şia savaşı olmaması lazım diyorlar. Senin Bağdat dediğin nedir? Tamamen Şia’dan oluşan bir ordudan ibarettir. Biz Musul’un kaderini onlarla mı konuşacağız.

"GELECEKLERİ VARSA GÖRECEĞİ VAR"

Şimdi diyorlar ki 30 bin kişiyle Haşti Şabi geliyor. Ya gelirse gelsin, geleceği varsa göreceği de var. Biz orada Musullu kardeşlerimizi eğittik. Bunları yaparken bize talep nereden geldi. Irak merkezi yönetiminden geldi. Şimdi ne oldu? Hava değişti. Dert başka. Amerikalı dostlarımıza hep bunu söylüyoruz. Bizi burada tezgaha getiremezsiniz. Biz sizinle NATO’da birlikte miyiz? Birlikteyiz. Sizin Irak’la NATO’da ortaklığınız var mı yok. Afganistan dediniz size Irak mı geldi? Biz geldik. Hala orada sizinle birlikte mücadeleyi biz yürütüyoruz. Peki burada terör örgütlerine karşı niçin birlikte değiliz de başka terör örgütlerini yanınıza alıyorsunuz? Türkiye arazide olacak. Musul operasyonunda bölgedeki Arap ve Türkmen aşiretleri Türkiye’nin yanlarında olmalarından memnuniyetlerini iletiyorlar.





 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283