Öne Çıkanlar haber 6 ekim okullar tatil mi türkiye dilek öcalan kimdir darbe

Erdoğan Biden görüşmesinin detayları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Biden ile gerçekleştirdiği görüşmenin yeni detayları ortaya çıktı.

Erdoğan Biden görüşmesinin detayları
Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan’ın, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile görüşmesinde,Rıza Sarraf hakkındaki davayı işaret ederek, “17/25 Aralık darbe girişiminin devamını burada yapmaya çalışıyorlar” dediği öğrenildi. 

Erdoğan’ın geçen hafta New York’ta, Biden ile yaptığı görüşmeye ilişkin yeni detaylara ulaşıldı. İktidar kaynaklarının aktardığı bilgiye göre, yaklaşık 1.5 saat süren basına kapalı görüşmede,“yargı” konusu açıldığında Erdoğan, ABD’de tutuklu yargılaması süren Reza Zarraf’ın durumunu gündeme getirdi. Tutanağa da bağlanan görüşmede 17/25 Aralık soruşturmasının Türkiye’de kapandığı anımsatılarak, “17/25 Aralık da bir darbe girişimiydi. İktidarı devirme işiydi. Türkiye’de bu soruşturma kapandı. Şimdi 17/25’in devamını burada yapmaya çalışıyorlar. Hukuki olmayan yollarla, hukuk kisvesi altında” vurgulaması yapıldı.

'MESAFE KOYUN'

Erdoğan, Sarraf’ın tutuklanmasıyla ilgili de, “Burada görüyoruz ki şüphe halinde tutukluyorsunuz. Ama biz size bu FETÖ ile ilgili somut bilgiler, belgeler sunmamıza karşın gerekeni yapmıyorsunuz. Bu şahsın ülkenizde bulunmasına gözyumuyorsunuz”görüşünü dile getirdi. Erdoğan’ın, görüşmede ABD kanadına, “Bu stratejik ortaklığa da dostluğa da sığmaz. FETÖ ile aranıza mesafe koymanız gerekir” mesajını da verdiği bildirildi. 


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283