Öne Çıkanlar kürt partisi orucu bozar mı kürdistan ohal suriyeli ikiz kardeşler

Erdoğan 1., Demirtaş 2., Ekmel bey 3. sırada

Çok yakında yapılacak olan cumhurbaşkanlığı için oy pusulaları halka tanıtıldı. Oy pusulasında hangi cumhurbaşkanı adayının nerede yer alacağı daha önce kura ile belirlenmişti. YSK’da çekilen kura sonucuyla, oy pusulasında Başbakan Erdoğan ilk sırada, Selahattin Demirtaş ikinci sırada ve Ekmeleddin İhsanoğlu ise üçüncü sırada yer alıyor.

Erdoğan 1., Demirtaş 2., Ekmel bey 3. sırada

10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için YSK oy pusulalarını hazırladı ve basına tanıttı.YSK’da çekilen kura sonucuyla, oy pusulasında Başbakan Erdoğan ilk sırada, Selahattin Demirtaş ikinci sırada ve Ekmeleddin İhsanoğlu ise üçüncü sırada yer alıyor. Bugün ise YSK'da basın mensuplarına 10 Ağustosta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi oy pusulaları tanıtıldı. 'Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Seçim Kurulu' filigramlı zarf, farklı renkte kullanılan evet-hayır ve oy pusulasının seçmenlere vererek sahte ve mükerrer oy kullanmasını engellenmiş olacak.

'Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Seçim Kurulu' filigramı ve sandık kurulu mührü bulunmayan oy pusulaları ile hiçbir yerine 'evet' mührü basılmamış, adaylara ayrılan alanlardan birden fazlasına 'evet' mührü basılmış oy pusulaları geçerli sayılmayacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283