Öne Çıkanlar manisa haberi haber haberleri haberler

Emniyet 81 ili uyardı!

Emniyet Genel Müdürlüğü milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını bahane ederek eylem yapabileceği uyarısında bulundu.

Emniyet 81 ili uyardı!
 
Emniyet Genel Müdürlüğünce, 81 il emniyet  müdürlüğüne gönderilen yazıda, bölücü terör örgütü PKK'nın milletvekillerinin  dokunulmazlıklarının kaldırılmasını bahane ederek, kritik konumdaki kişiler ile  kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik eylem yapabileceği uyarısında bulunularak,  tedbirlerin artırılması istendi.

 

    AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından  illere gönderilen uyarı yazısında, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının  kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifinin 2 Mayıs 2016'da TBMM  Anayasa Komisyonundan geçtiğini, 20 Mayıs 2016'da ise TBMM Genel Kurulunda kabul  edildiği hatırlatılarak, PKK'lıların "HDP'li vekillerin milletvekilliklerinin  düşürülmesini bir savaş gerekçesi olarak sayılacağı" yönünde açıklamaları  bulunduğu vurgulandı.

 

    Açıklamada, "irademe vekilime dokunma" ve "demokrasi nöbeti tutuyoruz"  sloganları altında başta TBMM olmak üzere yürüyüş, oturma eylemi açlık grevi gibi  eylemlerin yapılabileceği belirtilerek, terör örgütünün gençlik yapılanması  YDG-H'ın organizesinde de kamu bina ve araçlarına saldırılacağı yönünde duyumlar  olduğu kaydedildi.

 

    Ayrıca örgütün kırsal kadrosunun adli ve mülki erkan ile Ak Parti  yöneticilerine ve binalarına yönelik eylem ve kaçırma faaliyetleri  gerçekleştirilebileceği belirtilerek, alınan önlemlerin artırılması istendi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270