Öne Çıkanlar haber manisa haberleri haberler haberi

Emek örgütleri 2 gün greve başladı!

Emek örgütlerinden TMMOB, KESK, DİSK ve TTB, bugün gerçekleşen terör saldırıları nedeniyle tam 2 günlük greve girdi. Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, Ankara'da yapılan bombalı saldırı ile ilgili olarak 3 gün yas, 2 gün ise grev ilan etti.

Emek örgütleri 2 gün greve başladı!

 Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB), terör saldırısını protesto etmek için yarından itibaren 2 gün grev kararı aldı.

TTB Başkanı Beyazıt İlhan, TTB Genel Merkezi'nde düzenlediği toplantıda, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB adına yaptığı ortak açıklamada, Ankara'da emek, barış ve demokrasi için toplandıklarını söyledi.

"Savaşa inat barış hemen şimdi" demek için mitinge geldiklerini ifade eden İlhan, şunları söyledi.

"Başvurusu Ankara Valiliği'ne yapılmış, bütünüyle barışçıl bir mitingiçin gelmiştik. Savaşa karşı barışı, baskı, şiddet ve zora karşı özgürlükleri,demokrasiyi, yolsuzluğa, hırsızlığa ve sömürüye karşı emeğin mücadelesini hep birlikte yükseltmek için geldik. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız. Hiç kimse bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Bombaları tanıyoruz. 18 Mayıs'ta Adana ve Mersin'deki, 5 Haziran'da Diyarbakır'daki, 20 Temmuz'da Suruç'taki patlamalardan tanıyoruz, aynı seriden biliyoruz."

İlhan, yapılanlar karşısında korkmayıp, yılmayacaklarını belirterek, "Ölen arkadaşlarımızı anmak ve faşist katliamı protesto etmek için yarındanitibaren 3 gün yastayız. Bütün sendikaları, meslek örgütlerini, siyasi partileri,hangi sendikanın üyesi olursa olsun bütün işçileri, kamu çalışanlarını, insanlığa sahip çıkan bütün yurttaşlarımızı katılmaya çağırıyoruz" diye konuştu.

Toplantıya, KESK Genel Başkanı Lami Özgen, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve çeşitli sendikaların üyeleri katıldı.
Anahtar Kelimeler:
Emek örgütleriGrev

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283