Öne Çıkanlar android 6 haberleri haberi sneijder katkı maddesi

“Eğer ABD Bunu Yapmazsa…”

Rusya’dan ABD’ye füze kalkanı konusunda uyarı geldi.

“Eğer ABD Bunu Yapmazsa…”

Rusya'dan ABD'ye füze kalkanı konusunda uyarı geldi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ''ABD füze kalkanı konusunda Rusya'nın endişelerini ortadan kaldırmalı'' dedi.
Moskova'da iki gün sürecek nükleer enerji ve silahsızlanma konulu konferansın ilk gününde, ''İran'ın nükleer enerji çalışmalarından ABD-Rusya arasındaki füze kalkanı konusunda yaşanan sorunlara kadar'', farklı konular ele alındı.
Konferansın açılış konuşmasını yapan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov, füze kalkanı konusunda ABD yönetiminin politikasını eleştirdi.
Ryabkov, ABD'nin Rusya'nın bu konudaki endişelerini ortadan kaldırması gerektiğini belirterek, ''Eğer bunu yapmazlarsa, Rusya da kendi planlarını uygulamaya koyacaktır'' değerlendirmesinde bulundu.
ABD'nin Asya-Pasifik bölgesine de füze savunma sistemleri yerleştirme konusundaki girişimlerinin farkında olduklarını vurgulayan Ryabkov, bölgesel gelişmeleri yakından takip ettiklerinin altını çizdi.
Ryabkov, İran'ın nükleer enerji programı konusunda daha fazla görüşme yapılması gerektiğini belirtirken, yakın gelecekte bu konuda yeni görüşmelerin yapılabileceğini açıkladı.
Rusya Atom Enerjisi Kurumu Başkan Yardımcısı Nikolay Spaski de Rusya'nın 2030'a kadar 38 yeni nükleer santral inşa edeceğini açıkladı.
Anahtar Kelimeler:
BaltaTaksici

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283