Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber mamak belediyesi İstinat duvarı i İstinat duvarı çöktü

E Devlet şifresi nedir?E-Devlet Şifresi Nasıl Alırım?Kimler E-Devlet şifresi alabilir?

E-Devlet vatandaşlara devlet hizmetlerinin hızlı yoldan güvenilir bir biçimde ulaştırılmasını hedefler. Peki, E-Devlet şifresi nasıl alınır? Kimler E-Devlet şifresi alabilir? Detaylar haberimizde...

E Devlet şifresi nedir?E-Devlet Şifresi Nasıl Alırım?Kimler E-Devlet şifresi alabilir?

 E-devlet şifresi nasıl alınır? E-devlet şifresi alma ile ilgili tüm ayrıntılar….

E-Devlet Şifresi İle Askerlik, İkametgah ve Öğrenci Belgesi Sorgulama Alma işleri E-Devlet kapısı üzerinden tüm vatandaşlık işlerinizi online olarak kurumları dolanmadan halledebileceksiniz. E-Devlet giriş yaptıktan sonra elektronik devlette olduğunuzu bilmelisiniz. E Devlet üzerinden sabıka kaydı, ikametgah ve adres bildirimi yapılabildiği gibi e-devlet öğrenci belgesi alma, mahkeme dava dosyası sorgulama ve tapu bilgileri gibi önemli bileşenler online ayağınızda!
Siz değerli takipçilerimiz için E Devlet Şifresi Nasıl Alınır ve E Devlet Şifresi Nereden alınır fiyatı ücreti ne kadar  Eskiden olsa SSK kuyruklarında borç ödeme kuyruklarının bir durumu öğrenmek için hakkınızda açılan davalar felan hepsi burada. Eskisi gibi olmayacak bugün git yarın gel devri kaltı ve E-devlet şifrenizle bu durumları buradan yapabilirsiniz.
Artık gelişen teknoloji ile birlikte devlete ait birçok kurum veril ve bilgilerini sanal ortama aktararak devlet dairelerinin yükünü büyük seviyede azalttı.
Günümüzde pek çok kurumda olduğu gibi SGK da pek çok işlemini artık internet üzerinden yürütüyor. Kuruma dahil olan binlerce çalışan ve emekli artık devlet dairesine gitmeden pek çok işini internet üzerinden çok kısa sürede halledebiliyor. İnternet  sistemine kayıtlı olan  SSK sorgulama işlemleri; internet üzerinde bulunan E-Devlet sistemi ve E-SGM uygulamaları yoluyla hem çok basit hem de zaman kaybı olmadan gerçekleştirebilmektedir.
SGK Sorgulama İşlemleri haricinde daha birçok işlem vatandaşlar tarafından i E-Devlet sistemi üzerinden çok hızlı ve tamamen güvenilir şartlarda yapılabilmektedir.  Vatandaşlar, E- Devlet sistemi üzerinden tüm resmi kurumlar, bakanlıklar ve müdürlükler ile ilgili olan işlerini internet aracılığıyla kolay bir şekilde sonuçlandırabilmektedirler.
E-Devlet sistemine giriş yapabilmenin tek şartı ise E-Devlet şifresine sahip olmaktır. E- Devlet şifresine sahip olan herkes kolayca tüm işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilir. Bu şifreyi alabilmek içinse en yakın postaneye gitmek yeterlidir. Postanelerde kayıtlı şifreler belli bir ücret karşılığında vatandaşların kimlik numaralarına tanımlanmaktadır.
E-Devlet Giriş yaptıktan sonra T.C Vatandaşlık işlerini kolaylıkla yapabileceksiniz. E devlet kapısı size e-devlet ile ikametgah ve öğrenci belgesi almanın yanı sıra tapu bilgileri sorgulama, adres beyanı ile mahkeme dava dosyası sorgulama araçları gibi birçok vatandaşlık hizmetini online ve kolayca ekranlara getiriyor.
E-Devlet şifresi size en yakın ptt den çok cüzi bir ücretle alınabiliyor devamında e-devlet kapısı üzerinden e devlet iile imaketgah sabıka kaydı veya e-devlet ile öğrenci belgesi gibi tüm vatandaşlık işlemlerinizi elektronik olarak online bir şekilde alabileceksiniz. E devlet giriş yapıldığından tc kimlik numarası ile mahkeme dava dosyası, sigorta hizmet dökümü, tapu bilgileri gibi birçok özel işinize elektronik ortamda ulaşabiliyorsunuz.
E Devlet şifresi alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları e-devlet kapısına giriş yaparak e-devlet ile öğrenci belgesi, ikametgah, askerlik sorgulama, sabıka kaydı ve mahkeme dava dosyası ile sigorta hizmet dökümü gibi hayati öneme sahip belgeleri ve bilgileri buradan öğrenebiliyorlar. e DEVLET giriş yaparak bu imkanlardan faydalanabilmektesiniz. e-Devlet ile sabıka kaydı gibi bilgileri öğrenmek artık çok kolay bunu e-devlet destekliyor. E Devlet in diğer önemli yeni servislerinden biri de e-devlet ile ikametgah bilgisi değişikliği bölümü. Bunların yanında e-devlet mahkeme sorgulama ve e-devlet tapu sorgulama ve maaş hizmet dökümü askerlik ve araç sorgulama ile Yakın zamanda oldukça yeni servisle karsımıza çıkacak ve devlet işlerini elektronik hale getiren servisle ilgili tüm detaylar haberimizde.
e Devlet ile birlikte artık neredeyse tüm devlet işlemleri için saatlerce sıra beklemenize gerek kalmıyor. e Devlet şifresi PTT’den alınırken, Askerlik yeri öğrenme, SSK sorgulama, SGK hizmet dökümü ve sabıka kaydı sorgulaması kolaylıkla yapılabiliyor. e Devlet üzerinden ayrıca mahkeme sorgulama ve birçok diğer işleme de ulaşabilirsiniz.
Devlet mahkeme sorgulama, e devlet SSK, e devlet SGK, e devlet BAĞKUR Teknolojinin hızla gelişmesinin bir sonucu olarak internet kullanımıda önemli oranda artış olmuştur. İnternet kullanımının bu oranda yükselmesi ile birlikte birçok kurumun yanında devlette kendine internet ortamında yer edinme ihtiyacı duymuştur. E-Devlet sistemi işte tam olarak bu noktada devletin tüm kurum ve kuruluşlarına ulaşma imkanı sağlamak amaçlamaktadır.
E-devlet sisteminin geliştirilmesi ile birlikte artık merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilir , kişisel sorgulatmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sistemde yer alan bazı kuruluşlar ise şu şekildedir; Sosyal Güvenlik Kurumu , Milli Eğitim Bakanlığı , Emniyet Genel Müdürlüğü vb. Birçok devlet kurum ve kuruluşuna sistem üzerinden yer edinmiştir. Sistemde üç başlık vardır. Bu başlıklar vatandaş , devlet ve iş başlıklarıdır.
Başlıklardan vatandaş kısmında Eğitim, Sağlık, Sosyal Güvenlik, Aile, Sağlık, Seyahat ve Truzim, Kültür ve Sanat, Doğum, İş ve Kariyer, Trafik ve Yasal işlemler gibi başlıklar yer almaktadır.
Devlet kısmında ise Tarihimiz, Başbakanlık, Genel Kurmay Başkanlığı, Adli ve İdari Yargı, İstatistikler, Bilim ve Teknoloji, Devlet ve Sözleşme İhlalleri, Eğitim, Enerji, Savunma ve Güvenlik, Sağlık, Tarım, Uluslararası İlişkiler ve Mevzuat gibi başlıklar yer almaktadır.
İş başlığı bölümünde ise İşletmenin Doğuşu ve Feshi, Sektörler, İşletmenin Büyüme ve Gelişimi, Bağış, Destek
ve Kredi, Ticaret, Elektronik Ticaret, Yatırım ve Sermaye, Devlet İhaleleri, Ekonomi ve Finans, İş ve Kariyer gibi başlıklara ulaşabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.
E-devlet sisteminin geliştirilmesi ile birlikte artık işlem yapmak için kurumlara gidip saatlerce sıra bekleme derdinden kurtulmuş olacak ve işlemlerini rahat ve kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Bilgi sahibi olmak istediğiniz konuları, gerekli olan kişisel sorgulatmaları ve tüm sorularınızın cevabını E-Devlet sisteminin sağladığı kolaylık ile bulabilir, yapabilirsiniz. Sisteme www.turkiye.gov.tr adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yazının ilerleyen kısmında yer alacak olan linke tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Yalnız sisteme giriş yapmış olmak işlem yapmanız için yeterli değildir. İşlem yapabilmek için e-imza, mobil imza ya da E-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Bu üç tür şifreden sadece bir tanesinin olması yeterli olacaktır. E-imza, mobil imza ya da E-Devlet şifresinden sadece bir tanesinin olması sisteme girip gerekli olan sorgulatmaları yapma ya da merak ettiğinizi konular hakkında cevap alma noktasın yeterli olacaktır.
E-devlet sisteminin sağladığı en güzel kolaylıklardan bir tanesi ise artık sistem üzerinden bir çok devlet kurumunun internet sayfasına ulaşma imkanınızın olmasıdır. Ayrıca devlete ait kamu kurum ve kuruluşlarının güncel bilgilerine ulaşma imkanınız da vardır. E-devlet sistemi sizlere rahat bir kullanım sunmaktadır. Bir tek kimlik doğrulama işleminin yapılması ile kamu kurum ve kuruluşları ile olan işlemleri yapabilir bunun yanında merak ettiğiniz sorulara cevap alabilirsiniz. E-devlet sistemi bu sistemi kullanan vatandaşlara bilgilendirme hizmeti sunmaktadır. Kurumlardan vatandaşa iletilmesi gereken mesajlar varsa onları iletir. Ayrıca ödeme işlemlerinizi yapma imkanı da sunmaktadır, kartınızı kullanarak ödeme birimi kısmından ödeme işlemleriniz yapabilirsiniz. Tüm kurum ve kuruluşlar arasındaki belge aktarımı da E-devlet sistemi üzerinden yapmak mümkündür.
E-Devlet sisteminin anlaşmalı olarak çalıştığı kurum ve kuruluşlar şu şekildedir;
Adalet Bakanlığı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Başbakanlık Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cumhurbaşkanlığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığı Dışişleri Bakanlığı Doğal Afet Sigortaları Kurumu Emniyet Genel Müdürlüğü Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İçişleri Bakanlığı İŞKUR Kalkınma Bakanlığı Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Kamu İhale Kurumu Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü KOSGEB Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Maliye Bakanlığı Merkezi kayıt Kuruluşu A.Ş. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığı Milli Kütüphane Başkanlığı Milli Savunma Bakanlığı Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü PTT Sağlık Bakanlığı Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Sivil havacılık Genel Müdürlüğü Sosyal Güvenlik Kurumu Takasbank İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TBMM Başkanlığı T.C. Merkez Bankası Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı
E-Devlet Şifresi E-Devlet sitesine sadece giriş yaparak işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. E-Devlet sisteminden işlem yapabilmek için öncelikle E-Devlet şifresine ihtiyaç duyacaksınız. E-Devlet şifresi için şehrinizde bulunan herhangi bir PTT şubesine E-Devlet şifresi başvurusunda bulunulması gerekmektedir. E-Devlet şifresi alabilmek için yanınızda kimlik kartınızı götürünüz. E-Devlet şifresini edinebilmek için 2 TL işlem ücreti ödemeniz gerekecektir. Ücreti ödedikten sonra daha önceden kapalı zarflar halinde hazırlanmış şifre kodları kişinin kimlik numarasına tanımlanacaktır. Daha sonra E-Devlet şifresi kullanarak E-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. E-Devlet şifresini sistemden değiştirebilirsiniz. E-Devlet şifresi ile artık tüm kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilir, E-Devlet şifresiyle sorgulama işlemlerini yapabilir, E-Devlet şifresiyle ödeme birimi sayesinde ödeme işlemlerinizi kartınız ile yapabilirsiniz.
E-Devlet Şifremi Unuttum E-Devlet şifremi unuttum vatandaşlarımızın ilk olarak yapacakları E-Devlet şifremi unuttum işlemi şehrinde bulunan herhangi bir PTT şubesine gitmek olacaktır. Oradaki görevliye E-Devlet şifremi unuttum diyerek sorunlarını dile getirmeleri gerekecektir. E-Devlet şifresini ilk sefer aldığınız da 2 TL işlem ücreti ödeyeceksiniz. Fakat E-Devlet şifremi unuttum dediğinizde yeni bir E-Devlet şifresi için işlem ücreti 4 TL olacaktır. E-Devlet şifresi kimlik numaranıza tekrar tanımlanacaktır. Sürekli E-Devlet şifremi unuttum durumunu yaşamamak için E-Devlet şifresini bir yere not ediniz. E-Devlet şifremi unuttum dediğinizde işlem ücreti 10 TL’ye kadar çıkabilmektedir.
E-Devlet Girişi Nasıl Yapılmaktadır? E-Devlet sistemine giriş yapabilmeniz için PTT den aldığınız E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Yazımızın önceki kısmında nasıl E-Devlet şifresi alabileceğinizi anlatmıştık. E-Devlet girişi için diğer bir yöntem ise mobil imzadır. Mobil imza E-Devlet girişinde kullanılabilmekte smdgsve bu hizmet ülkemizde hizmet vermekte olan GSM oparatörleri tarafından sağlanmaktadır. Avea, Vodafone, Turkcell aylık belirli bir ücret karşılığında mobil imza hizmeti sunmaktadır. E-Devlet sistemine girişin diğer bir yolu ise elektronik imzadır. Elektronik imza hizmeti pek çok özel şirket tarafından sunulmaktadır. Bu şirketler sayesinde alınan e-imza sayesinde E-Devlete giriş yapabilmektedirler.
E-Devlet Kimlik Doğrulama Sistemi E-Devlet sistemini kullanabilmek için kimlik doğrulama sistemini kullanmanız gerekecektir. E-Devlet sistemi kullanıcılarına 4 çeşit kimlik doğrulama sistemi sunmaktadır. Bu kimlik doğrulama sistemleri şunlardır:
– E-Devlet Şifresi
– Mobil İmza
– Elektronik İmza
– T.C. Kimlik Kartı
E-Devlet Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim? Daha önceden iletişim bilgilerinizi doğrulamış iseniz aşağıdaki adımları takip ederek E-Devlet şifrenize ulaşabilirsiniz.
– Yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız.
– Açılan sekmede “E-Devlet Şifremi Unuttum” butonuna tıklayınız.
– E-Devlet şifremi unuttum seçeneği altında 7 sayfalık bir form sayfası çıkacaktır.
– E-Devlet şifrenizin çalındığını düşünmüyorsanız “Şifremi Hatırlamıyorum” seçeneğine tıklayınız ve “Devam Et” butonuna tıklayınız.
– İkinci sayfada yer alan kimlik bilgilerinizi giriniz ve “Devam Et” butonuna tıklayınız.
– E-Devlet şifremi unuttum diyorsanız, E-Devlet sistemi güvenlik açısından sizden daha geniş kapsamlı bilgiler isteyecektir. Bu bilgileri doğru şekilde giriniz ve “Devam Et” butonuna tıklayınız.
– 4. Sayfada daha önce doğrulatmış olduğunuz iletişim bilgilerinizi giriniz ve “Devam Et” butonuna tıklayınız.
– 5. Sayfada daha önceden doğrulatmış olduğunuz iletişim bilgilerinizde yer alan iletişim aletine gelen güvenlik kodun giriniz.
– E-Devlet şifremi unuttum dediğiniz için 6. Sayfada yeni bir E-Devlet şifresi girmeniz gerekecektir.
– Yeni E-Devlet şifreniz 8 karakterden oluşmalı ve içerisinde T.C. kimlik numaranız ve doğum tarihiniz geçmemelidir.
– E-Devlet şifremi unuttum başlığı altında yeni şifrenizi almış bulunmaktasınız. Yeni aldığınız şifreyi kimse ile paylaşmayınız.
E-DEVLET SSK HİZMET DÖKÜMÜ E-Devlet sistemi ile birçok kamu ve kuruluşla ilgili olan tüm işlemlerimizi kolaylıkla gerçekleştirebiliyoruz. Hala vatandaşlarımız Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili birçok işlem için SGK Müdürlüklerine gitmekte, sıra beklemekte ve zaman kaybetmektedirler. Bunun yerine internet ortamında E-Devlet sisteminden faydalanarak işlemlerini kolayca halledebilirler. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun SSK koluna bağlı olan vatandaşlarımız, E-Devlet SSK hizmet dökümü sorgulama işlemini bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirler. Şimdi sizlere E-Devlet SSK hizmet dökümü işlemini nasıl yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde anlatacağız.
E-Devlet SSK Hizmet Dökümü Sorgulama Bu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifresi sahibi değilseniz, en yakın PTT şubesine kimliğinizle birlikte giderek 2 TL işlem masrafı karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Eğer E-Devlet şifreniz varsa ve çeşitli nedenlerden dolayı kaybetmiş veya unutmuş iseniz, yeni bir E-Devlet şifresi için yapmanız gereken, yine bir PTT şubesine gitmektir. Bu işlem için 4 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra T.C Kimlik numaranız ile birlikte E-Devlet sistemine girişinizi yapabilir, SSK hizmet dökümü sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.
E-DEVLET PLAKA SORGULAMA Günümüzde E-Devlet sistemi sayesinde vatandaşlarımız uzun kuyruklar beklemek zorunda kalmadan, gereksiz dosya masrafları ödemeden işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bu yazımızda E-Devlet Plaka sorgulama işleminin ne için gerekli olduğunu ve nasıl gerçekleştirmeniz gerektiğini anlatacağız. Öncelikle plaka sorgulama işlemi vatandaşlarımız için önemli ve yapılması gereken bir işlemdir. Yeni bir araç alacak olduğunuz zaman bu işlemi mutlaka yapmanız gerekir. Çünkü alacak olduğunuz araç çalıntı olabilir, herhangi bir suça karışmış olabilir, bunun yanında aracın üzerine ödenmemiş borçlar bulanabilir. İşte bu gibi durumlarla karşı karşıya gelmemek ve mağdur duruma düşmemek için E-Devlet plaka sorgulama işlemini bütün vatandaşlarımızın gerçekleştirmesi gerekmektedir.
E-Devlet Plaka Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ? Bu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için diğer sorgulama ve hesaplama işlemlerinde olduğu gibi yine bir E-Devlet şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yoksa yapmanız gereken kimliğinizle birlikte size en yakın PTT şubesine gitmek ve E-Devlet şifresi başvurusunda bulunmaktır. E-Devlet şifresini aldıktan sonra T.C Kimlik numaranız ile birlikte E-Devlet sistemine girişinizi yapabilir, sorgulayacağınız aracın plaka numarasını girerek plaka sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.
E-DEVLET ASKERLİK SORGULAMA Askerlik, her Türk gencinin yapması gereken bir görevdir. Devlet ile ilgili birçok işlemi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebildiğimiz gibi E-Devlet askerlik sorgulama işlemini de yapabiliriz. Bu işlem ile gençlerimiz askerliğini nerede ve ne zaman yapacağını kolaylıkla öğrenebilirler. Bunun yanında bu işlem ile askerlik ve celp sorgusu gibi sorgulamaları yapabilir, gerekli olan belgeleri ve ihtiyaç duyulan bilgileri öğrenebilirsiniz.
E-Devlet Askerlik Sorgulama Nasıl Yapılır ? E-Devlet askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için diğer işlemlerde de olduğu gibi bir E-Devlet şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa bağlı bulunduğunuz PTT şubesine giderek E-Devlet şifresi başvurusunda bulunmanız gerekir. 2 TL işlem masrafı karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilir, daha sonra E-Devlet şifreniz ve T.C Kimlik numaranız ile birlikte askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
E-DEVLET MAHKEME SORGULAMA Günümüzde iyi veya kötü sebeplerden dolayı hepimizin yolu mahkemeye düşebilir. Fakat artık eskiden olduğu gibi zorunlu olmayan durumlarda mahkemeye gitmemiz şart değildir. E-Devlet mahkeme sorgulama işlemini internet üzerinden yapacak olduğunuz birkaç basit işlemle kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yalnızca bir E-Devlet şifresi ile sıra beklemeden, zaman kaybetmeden gün içerisinde istediğimiz zaman mahkeme sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi sizlere bu işlemi nasıl gerçekleştirmeniz gerektiğini anlatacağız.
E-Devlet Mahkeme Sorgulama Nasıl Yapılır ? E-Devlet mahkeme sorgulama işlemi için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek E-Devlet şifresi başvurusunda bulunmanız gerekir. Bu işlem için PTT’ye 2 TL işlem masrafı ödemelisiniz. E-Devlet şifresini aldıktan sonra T.C Kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte sisteme girişinizi yapabilir, mahkeme sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
E-Devlet Araç Sorgulama Nasıl Yapılır? E-Devlet üzerinden yapacağınız E-Devlet şifresiyle yapacağınız araç sorgulama sayesinde aracınızın plakasını yazarak aracınızın çalıntı olup olmadığını, aracınızın kaçak olup olmadığını, aracınızın üzerine herhangi bir ceza kaydının olup olmadığını ve aracınızın vize bilgilerini görebilirsiniz. Birçok E-Devlet işleminde olduğu gibi E-Devlet araç sorgulama işleminde de E-Devlet şifresi ile giriş yapabilirsiniz.
E-Devlet Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? E-Devlet hizmet dökümü işlemiyle SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarından hangisine bağlıysanız o kuruma ait bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler ilk işe giriş tarihiniz, toplam prim gün sayınız, toplam prim miktarınız gibi temel bilgilerinizdir. E-Devlet hizmet dökümü işlemi için E-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası yeterli bilgilerdir.
E-Devlet Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? E-Devlet üzerinden borç sorgulama işleminizi sadece BAĞ-KUR için yapabilirsiniz. “4B Borç Durumu” başlığı altında BAĞ-KUR’a ait prim borçlarınızın ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. E-Devlet borç sorgulama için E-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası gerekecektir.
E-Devlet Maaş Sorgulama E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresiyle yapacağınız işlemlerden bir tanesi de E-Devlet emekli maaşı sorgulama işlemidir. E-Devlet maaş sorgulama sayesinde SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarına bağlı olan vatandaşlarımız ne kadar emekli maaşı alacaklarını öğrenebilirler. E-Devlet maaş sorgulama işlemi için yine E-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası yeterli olacaktır.
E-Devlet IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır? IMEI, telefonunuzun kimlik kartı niteliğindedir. E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresiyle yapacağınız IMEI sorgulama sayesinde telefonunuzun kaçak olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuzun çalınması, kaybolması durumunda da IMEI kodu ile telefonunuzu bloke ettirebilirsiniz. E-Devlet IMEI sorgulama işleminizi E-Devlet şifresiyle kolay bir biçimde yapabilirsiniz.
E-Devlet Mahkeme Sorgulama Nasıl Yapılır? E-Devlet üzerinden yapacağınız mahkeme sorgulama işleminizi E-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile yapabilirsiniz. E-Devlet mahkeme sorgulama sayesinde zorunda olmadığınız takdirde mahkemeye gitmenize gerek yoktur. İster davalı ister davacı olun mahkemeniz hakkındaki bilgilere E-Devlet şifresiyle yapacağınız mahkeme sorgulama sayesinde ulaşabileceksiniz.
E-Devlet Tapu Sorgulama Nasıl Yapılır?
E-Devlet şifresi sayesinde tapu bilgilerinize ulaşabileceğiniz gibi tapu harç bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Herhangi bir ev alacağınız veya satacağınız zaman tapu bilgilerine ihtiyaç duyarız. Bu bilgiler için Tapu Müdürlükleri’ne gitmek zorunda değiliz. E-Devlet tapu sorgulama yaparak tapu bilgilerine ve tapu için ödeyeceğiniz harç bilgilerine ulaşabilirsiniz. E-Devlet tapu sorgulama için E-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası yeterli olacaktır.
E-devlet şifresini alan vatandaşlar, tapu müdürlüklerine gitmeden taşınmazlarının durumları ile internet üzerinden sorgulama yapabilecek.
Tasarruf sağlayan çözümler burada !
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından üretilen verilere elektronik ortamda güvenilir biçimde ulaşılabiliyor. Bu kapsamda e-devlet kapısı üzerinden her vatandaşın kendi taşınmazını sorgulayabilmesine imkan sağlanmış oluyor. E-devlet şifresini alan vatandaşların tamamı tapu müdürlüklerine gitmeden kendi taşınmazlarının durumları ile internet üzerinden sorgulama yapabilecek.
Tapu-kadastro verileri elektronik ortamda güvenli bir şekilde paylaşılırken, yapılan protokollerle de 52 adet kamu kurumu ve 15 adet banka, 21 tanesi büyükşehir belediyesi olmak üzere toplam 878 adet belediye başkanlığı bu uygulamadan faydalanıyor. Pek çok kamu yatırımının alt yapısını teşkil eden tapu-kadastro verilerinin hızlı ve güvenilir bir şekilde elektronik olarak sunulması yatırımların gecikmeksizin gerçekleşmesine katkı sağlıyor.
Açıklamada, içinde yaşanılan bilişim çağında bilgiye, hızlı, etkin, ekonomik ve güvenilir olarak erişilmesinin bir zorunluluk olarak ortaya çıktığına dikkat çekilerek, “Buna bağlı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma kapsamında üretilen verilere elektronik ortamda toplam 878 adet kamu kurumu ve birçok vatandaş e-devlet üzerinden güvenli bir biçimde erişilebiliyor. Zaman içerisinde bu rakamların artırılması hedefleniyor” denildi. e Devlet Şifresi Alma Ne Kadar 2014
E devlet şifresi alma bedeli 2 TL’dir. Herhangi bir postaneye kimliğinizle giderek e devlet şifrenizi alabilirsiniz.
SSK sorgulamasını E-Devlet sistemi üzerinden yapmak isteyenlerin ilk olarak ana sayfa üzerinde bulunan benim sayfam sekmesini açması gerekmektedir. Ardından  SSK sorgulama işlemi için sol bölümde bulunan kutu içinde 4A hizmet bilgisi tıklandığında hizmet dökümü ekranda belirecektir.
E-Devlet sisteminin dışında Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla internet üzerinde kurulmuş E-SGM uygulaması ile vatandaşlar pek çok SSK  işlemini devlet dairesine gitmeden sonuçlandırma imkanına sahip olabilmektedirler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283