Öne Çıkanlar haber haberleri haberler flört Sergen Yalçın

Düşmanların ortak hedefi: Güçsüz Türkiye

Adalet Bakanı Bozdağ, ülke içinden ve dışından yapılan saldırıların ortak amacının Türkiye’yi zayıflatmak olduğunu belirtti.

Düşmanların ortak hedefi: Güçsüz Türkiye
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde partisinin düzenlediğibayramlaşma programında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu ve her alanda geliştiğini söyledi. 79 milyon nüfusuyla gelişen, büyüyen ekonomisiyle, alt yapıda ve üst yapıda elde ettiği başarısıyla Türkiye’nin büyümeye devam ettiğini vurgulayan Bozdağ, şöyle devam etti: “Suriye’de 5 yıla yaklaşan iç savaşa, Irak’ta 10 yılı aşan iç kargaşaya ve başka pek çok olumsuzluklara rağmen, Türkiye huzur adası olma vasfını koruyor ve ekonomisi de her şeyiyle büyümeye devam ediyor. İnşallah önümüzdeki süreçte de Türkiye büyümeye devam edecektir. Şu anda dünyada en hızlı büyüyen üç ülkesinden biri Türkiye. Faizler yeniden düşme trendine girdi. Enflasyon yeniden aşağıya doğru seyre başladı. Alt yapı ve üst yapılarıyla Türkiye gelişmesini sürdürecektir.’’

ENDİŞENİZ OLMASIN

Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olan çevrelerin, Türkiye’nin önüne engel çıkarmada yarış içerisine girdiğini belirten Bozdağ, ‘’Türkiye ne zaman büyümesini belli noktalara getirdiyse her zaman Türkiye’nin önüne değişik engeller çıkarılmıştır. Ama hamdolsun son 14 yılda önümüze hangi engel çıktıysa bu engeli sabırla, metanetle ve cesaretle aşmayı başardık. Bundan sonra da çıkarılacak her engeli yine hükümetimiz, milletimiz ve devletimiz aşacaktır. Bundan kimsenin endişesi olmamalıdır’’ ifadelerini kullandı.

HEDEF BAŞKA...

“Suriye ve Irak’taki kargaşa olmasaydı, Türkiye daha güçlü bir noktaya gelecekti” diyen Bozdağ, olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada güçlü bir aktör haline geldiğine işaret etti. Bozdağ, şöyle konuştu: ‘’Bunu herkes fark ediyor. Türkiye’ye dönük karalama kampanyaları sadece bizim içimizdeki AK Parti karşıtları tarafından yürütülmüyor. Dışarıdaki çevreler tarafından da yürütülüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızı, AK Parti hükümetlerini itibarsızlaştırmak için uluslararası büyük yayın organları, siyasiler, çevreler hep beraber el birliğiyle bir itibarsızlaştırma projesi yapıyorlar.’’

LÜTFEN SÖVENLERE BİR BAKIN...

Karanlık çevrelerin AK Parti’ye karşı birleştiğini anlatan Bozdağ, ‘’Bize sövenlere lütfen bakın. Bizi yerin dibine geçirmek isteyenlere bakın. Birbirine benzemez bütün çevreler bir araya gelmişler. Hem terör örgütleri, hem bir kısım siyasiler, hem medya, hem uluslararası bazı güçler, uluslararası bazı medya çevreleri hep beraber hareket ediyorlar.

Ya sizin menfaatiniz nasıl bir araya geliyor? Menfaatleri zayıf bir Türkiye’de bir araya geliyor. Türkiye zayıf olursa, onların dümeni iyi olacaktır. Türkiye’de zayıf iktidar olursa, onlar istediğini yapacaklardır. Allah’ın izniyle bu millet zayıf iktidarların zararını gördüğü için bundan sonra yeni zayıf iktidarlar ortaya çıkarmayacaktır” değerlendirmesinde bulundu.  Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270