Öne Çıkanlar yınca evcimik android 6 ios 7 sneijder elazığ

Duayen radyocudan altın değerinde tavsiyeler

Türkiye’nin önde gelen radyocularından Cem KOYUNCU, radyoculuğa yeni başlayanlara altın değerinde öğütler verdi. Halihazırda Aşk Fm ve Ostim Radyo’da program sunuculuğu yapan KOYUNCU, radyoculuk alanında çeyrek asrı aşan tecrübesiyle gençlere yol gösteriyor.

Duayen radyocudan altın değerinde tavsiyeler
Radyo programcılığının dışarıdan görüldüğü gibi kolay olmadığını vurgulayan KOYUNCU şunları aktardı:

“Radyoculukta mesai saati yoktur”

“Radyoculukta mesai saati denen bir şey yoktur.Stüdyoya çok erken saatlerde stüdyoya gelmek, insanları uyandıklarında canlı bir sesle karşılamak gerekiyor. Radyo sektörüne girecek olan kişilerin öncelikle bunu kabullenmesi gerekiyor. Ayrıca okulda verilen eğitim hiçbir zaman yeterli değildir. Kişinin sürekli pratik yapması, kendini yenilemesi ve yeniliklere ayak uydurması gerekli.
İyi bir radyo programcısı olabilmek için kişinin öncelikle düzgün bir diksiyona sahip olması gerekiyor.  Aktif bir konuşma yapısına sahip olunması da bir radyocunun olmazsa olmazları arasında. Gerçek bir radyo programcısı özgün olmalı; hiç kimseye benzememeli ve kendi tarzını yaratmalıdır. Radyo programcısı olabilmek için doğuştan gelen bir yeteneğe sahip olmak bir artıdır. Bunların yanı sıra; etkileyici bir ses yapısı dinleyicilerin bütün dikkatini size toplamasına yardımcı olacaktır. Radyo programcısı olmak isteyenler sektöre girmeden önce küçük bir hedef kitle ile kendini eğitme şansı yakalayabilirler. Eğer böyle bir şansınız yoksa Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen radyo programcılarını takip etmekte fayda var.”

“Radyoculuğun popülaritesi geçmez”

Radyoculuğun hiçbir zaman popülaritesini yitirmeyeceğini ifade eden KOYUNCU, sektöre giriş yapmayı planlayanlara memnuniyetle yardımcı olacağını söyledi. Bugüne kadar onlarca radyocunun yetiştirilmesinde büyük rol oynayan Cem KOYUNCU, Türkiye’de yapılan araştırmalara göre nüfusun yüzde 70’e yakının düzenli olarak radyo dinlediğini söyledi. İnternet radyoculuğunun hayatımıza girmesiyle birlikte popülaritesini daha da arttırdığını vurgulayan KOYUNCU, bu anlamda bireysel yayınların desteklenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283