Öne Çıkanlar kürt partisi orucu bozar mı kürdistan ohal suriyeli ikiz kardeşler

Davutoğlu Gazze için Katar'a gitti

Davutoğlu, İsrail'in Gazze'deki saldırılarının durdurulması için Amerikalı, Fransız ve Katarlı mevkidaşlarıyla temaslarını sürdürüyor.

Davutoğlu Gazze için Katar'a gitti

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının durdurulması için Amerikalı, Fransız ve Katarlı mevkidaşlarıyla temaslarını sürdürüyor. Fransa ziyaretini erteleyen Davutoğlu, mevkidaşıyla görüşmek üzere Katar'a hareket etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Davutoğlu dün gece Gazze'deki gelişmelere ilişkin olarak ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Katar Dışişleri Bakanı Halid Bin Muhammed El-Atiyye ile ayrı ayrı birçok telefon görüşmesinin yanı sıra mevkidaşlarıyla telekonferans yoluyla üçlü görüşmeler de yaptı.

Davutoğlu, bu görüşmelerde, Filistin'deki gösteriler nedeniyle ateşkesin bir an önce sağlanmasının öneminin giderek arttığına dikkati çekti.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ve Filistinli taraflarla da telefon görüşmeleri yaptı.

Bu arada Fransa ziyaretini erteleyerek ateşkes çabalarına katkıda bulunmak üzere Katar'a gitme kararı alan Davutoğlu, Katar'da ateşkes yönündeki çabaların devam ettirilerek sonuç alınmasına çalışacak.

Anahtar Kelimeler:
Sur

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270