Öne Çıkanlar haberleri haber gs haberler Vefat

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Oda ve Borsa Başkanlarıyla İstişare Toplantısı'nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

İşte o konuşmadan satır başları

Biz ihanetlerle ilk defa karşılaşmıyoruz. Pek çok darbe girişimine, ASALA'sından PKK'sına pek çok örgütün saldırılarına maruz kaldık. Sorulması gereken soru şu; Bu ülke ve bu millet ne için bu kadar çok saldırıya maruz kalıyor? Bizim dışımızdaki ülkelerin de süt liman olduğunu söylemiyorum. Her toplumun kendine göre sıkıntıları var. Ama biz neredeyse onların tamamı kadar yaşadığı sıkıntıyı tek başımıza göğüslemek zorunda kalıyoruz.

BU MİLLET ALNINDAN ÖPÜLESİ BİR MİLLETTİR

Bu kadar soruna dik duracak başka bir ülke var mıdır Türkiye'den başka, işte onu bilmiyorum. Bir taraftan terörle uğraşırken bu darbe girişimini püskürttük.Bunu sizlerle beraber yaptık, milletimizle beraber yaptık.Bu millet alnı öpülesi bir millettir. Hani şair diyor ya, yürüyeceksin millet yürüyecek ardından diye. Millet arkamızdan yürüdü ve bizi yanlız bırakmadı. Bizim milletimiz tankların altına yattı. F-16'lardan kaçmadı.

AMERİKA'YI DA ELE GEÇİRECEKLER

15 Temmuz bu milleti bayraksız, devletsiz, vatansız bırakma girişimidir. Örgütlendikleri 160 ülkenin tamamını da vatan sayıyorlar. Elinde sonunda ele geçireceklerine dair özgüven sergiliyorlar.Amerika'yı da ele geçirecekler ha. Bunu söylüyorlar. Havaları bu.

'ÜLKEMİZİ BU SAPIKLARA BIRAKMAYACAĞIZ' DEDİLER

Sadece itikadi olarak değil milli olarak da sapkın bir örgütle karşı karşıyayız. 15 Temmuz'da çok şehit verdik. 15 temmuz'un en büyük kazanımı milletimizin bu örgütün maskesini indirmiş olmasıdır.Milletimiz biz bu sapıklara ülkemizi bırakmayacağız demiştir. Bizim bu ülkeden başka gidecek yerimiz yoktur demiştir milletimiz. O gece köken, parti farkı gözetmeksizin sokaklara inerek bizim vatanımızdan başka güvenecek dalımız yoktur demiştir.

TAM BİR TERÖR ÖRGÜTÜ

TOBB'un hastanesinde yaralı olan Oğuzhan kardeşimizi dün ziyaret ettim. 23 yaşında, 1.90 boyunda bir fidan. Cemalini bir göreyim istedim. Aşk bu vatan bu millet için yürüyüştür. BU külliyede 5 tane şehidimiz vardı altıncısı da Oğuzhan oldu. Elinde bayraktan başka silahı olmayan insanların üzerine bomba yağdırabilir mi? Külliyenin önündeki insanların elinde silahları yoktu. İnsanların sadece imanları ve bayrakları vardı. Şimdi ben daha önce tabanı ibadet, ortası ticaret tavanı ihanet dediğim bu takıma, bunların cemaatle falan alakası yok. Bunlar tam bir terör örgütüdür.

KARARLI MÜCADELE DEVAM EDECEK

Bunların çok iyi yetişmiş kadroları vardı. Şeytan da çok iyi yetişmişti ve meleklerin içinde en alimiydi. Ama Allah'a isyan eden o oldu. Bunlar Allah'ı istismar ederek milleti aldattılar. Himmet diyerek milleti dolandırdılar. Kim bilir daha neler çıkacak. Bu bir nokta değil virgüldür daha devam edeceğiz. Rehavet yok. Bu virüs her yere sirayet etmiş vaziyette, bunu tamamen temizlemek zorundayız.Meydanı bu ihanet şebekelerine asla bırakmayacağız.Kararlı mücadelemiz devam edecek.

ORADA TÜRK BAYRAĞI DIŞINDA BAYRAK İSTEMİYORUZ

Pazar günü Cumhurbaşkanlığı olarak büyükçe bir demokrasi mitingi düzenliyoruz. Tüm milletimiz buna davetli. Hiç bir ayrım yapmaksızın herkes davetli. Meclis Başkanımıza, AK Parti Başkanı'na ve muhalefet başkanlarına davetiye çıkardım. Demokrasi ve şehitler mitingi olduğu için bu anlamlı. Oraya Türk bayrağı dışında hiçbir bayrak gelmesin istedim. Orada bayrağımızın dışında bir sendika ya da parti bayrağı istemiyoruz.

KILIÇDAROĞLU'NUN DA KATILMASINI İSTİYORUM

Sayın Bahçeli'nin bu davete katılacağını öğrendik. Sağolsun, var olsun.Ben Kılıçdaroğlu'nun da orada olmasını istiyorum. kendileri bir heyetle katılacak ama umuyorum ki kararlarını gözden geçirip o gün orada olurlar

HER OKULLARI BİT TERÖR YUVASIDIR

Biz bunlara maalesef destekler verdik. Sırf eğitimle uğraşıyorlar diye. Dün de söyledim ben Allah'ımdan ve milletimden af diliyorum diye. Çünkü biz burada hata yapmışız. Biz olaya hep samimiyetle yaklaştık ama karşılığını görmedik. Şimdi biz bu adımları atmazsak tankların önüne çıkan milletimize hesap veremeyiz.Millete kurşun sıkanı nasıl affetmöiyorsak, o kurşunu finanse edeni de affetmeyeceğiz. Artık bu yapının her okulu, her şirketi, her vakfı bir terör yuvasıdır.

PENSİLVANYA'DAKİ ÜST AKIL DEĞİL, O KADAR KAFASI ÇALIŞMAZ

Bu hain yapı ile ilgili fakatla başlayan cümle kuranlar benim gözümde gönlü onlarla bir olanlardır. Herkes bunu görmeli bu adamlar katildir, ellerine masumların kanları bulaştı. Bu adamlar sinsidir, her işlerinin arkasında başka işler vardır. Bu adamlar hırsızdır, sınav soruları çalarak milyonlarca kişinin geleceğini çaldılar. Yargıyı devlet kurumlarını böyle ele geçirdiler. bu adamlar gaspçıdır, himmet adı altında çok kişiyi soydular. Bu adamlar haindir, dünyanın her yerinde ülkelerini karalıyorlar.. Bu adamlar maşadır. Pensilvanya'daki üst akıl değil, o kadar kafası çalışmaz Üst akıl başka.

SAVURDUKLARI TEHDİTLER BOŞ

Karşımızdaki bu açık fotoğrafa rağmen aklını kullanmayan aynı ihanete ortak olmaz mı? Hala utanmadan tehdit ediyorlar. Şimdi ne diyorlar 14 Ağustos'u bekleyin biz namert değiliz, mertiz mert. Biz seferle emrolduk, zaferle değil. Zafer hakimler hakimi olan Allah'a aittir. Alçaklık bir karakter meselesidir. Zaman ve mekan sınırı taşımaz. Kaderin üstündeki kader onlar için hükmünü verdi. Artık ne tehdit savururlarsa savursunlar boş. Biz tabi ki önlemlerimizi almaya devam edeceğiz.

BRE DANGALAK, BU BİR ŞİRKTİR

Şimdi çıkıyorlar sıkılmadan utanmadan o bize şah damarından daha yakın diyor, bre dangalak, şarlatan Allah ayetinde buyuruyor ben size şah damarınızdan bile yakınım diye. Bu bir şirktir. Bu bir küfürdür. Pensilvanya'yı tanrılaştırıyorsun. FETÖ mensupları sadece ve sadece Pensilvanya'daki şarlatana inanıp ona göre yaşıyor. Dünyaları ile beraber ahiretlerini de yaktıklarının farkında değiller. Kitaplar yazıyormuş, sözde eserleri varmış. Diyanet işleri Başkanı'mıza da söyledim. bunun sözde eserlerini Din İleri Kurulu'na verin, bir incelesinler. Bu kitapların içinde bizim dinimizle bağdaşmayan bir çok tanım var. Ondan sonra'da "FETÖ'nün günah galerisi" diye bir kitap yayınlayın.

BATI'NIN ZİLİ ELİNDE KALDI

Odalarımız ve borsalarımız ahilik geleneğimizin bugünkü temsilcisidir. Ahi aynı zamanda yeri geldiğinde malıyla yüreğiyle ülkesi için mücadele eden, geleceği de inşaa eden kişidir. Darbe girişiminin gerisindeki amaçlarından biri de Türkiye'nin birikimini yok etmek olduğunu çok iyi biliyoruz. Artık daha çok çalışacağız. Ekonomimiz bir dalgalanma dışında yolunda ilerlemeye devam ediyor. Batı başka şey bekliyordu, zil takıp oynayacaktı ama Rabbim bunlara izin vermedi, zilleri ellerinde oturup kaldılar.  

Anahtar Kelimeler:
DarbeFetö

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270